Trápí vás úmorné vedro? Nissan představuje zmrzlinářský vůz budoucnosti

Chcete se při těchto úmorných vedrech trochu ochladit? Můžete to zkusit například v tomto unikátním zmrzlinářském voze.

Japonská automobilka Nissan spojila své síly se skotským výrobcem zmrzliny Mackie´s of Scotland a společně představili nové auto. Trefně pojmenovaný vůz Ice Cream Concept vychází z elektrické dodávky e-NV200.

Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Úložná část dodávky byla tedy předělána na zmrzlinářský vůz s výklopným víkem na boku na podávání zmrzlé pochoutky. Zákazníci mohou platit hotově, nebo kartou, díky platebnímu terminálu, který je ve voze integrován. 

Veškeré dodatečné vybavení, jako prostory skladování zmrzliny či chladnička na nápoje, se zásobuje energií díky dodatečné baterii ve vozidle. Tento přenosný bateriový systém Nissan Energy Roam půjde samostatně do prodeje ještě v letošním roce.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Kapacita baterie činí 1,4 kWh a nabíjet se může i přes solární panely na střeše auta. V tomto případě to trvá dvě až čtyři hodiny. Po připojení do 230V zásuvky je do hodiny hotovo.

Samotná dodávka má pak baterii o kapacitě 40 kWh a můžete si ji koupit i u nás. Dojezd dodávkového vozidla je 200 kilometrů podle metodiky WLTP. Cena vozu je od 1.012.770 Kč. Zmrzlinářské vybavení k němu ale samozřejmě nedostanete.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 58 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků