Trápí vás úmorné vedro? Nissan představuje zmrzlinářský vůz budoucnosti

Chcete se při těchto úmorných vedrech trochu ochladit? Můžete to zkusit například v tomto unikátním zmrzlinářském voze.

Japonská automobilka Nissan spojila své síly se skotským výrobcem zmrzliny Mackie´s of Scotland a společně představili nové auto. Trefně pojmenovaný vůz Ice Cream Concept vychází z elektrické dodávky e-NV200.

Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Úložná část dodávky byla tedy předělána na zmrzlinářský vůz s výklopným víkem na boku na podávání zmrzlé pochoutky. Zákazníci mohou platit hotově, nebo kartou, díky platebnímu terminálu, který je ve voze integrován. 

Veškeré dodatečné vybavení, jako prostory skladování zmrzliny či chladnička na nápoje, se zásobuje energií díky dodatečné baterii ve vozidle. Tento přenosný bateriový systém Nissan Energy Roam půjde samostatně do prodeje ještě v letošním roce.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Kapacita baterie činí 1,4 kWh a nabíjet se může i přes solární panely na střeše auta. V tomto případě to trvá dvě až čtyři hodiny. Po připojení do 230V zásuvky je do hodiny hotovo.

Samotná dodávka má pak baterii o kapacitě 40 kWh a můžete si ji koupit i u nás. Dojezd dodávkového vozidla je 200 kilometrů podle metodiky WLTP. Cena vozu je od 1.012.770 Kč. Zmrzlinářské vybavení k němu ale samozřejmě nedostanete.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků