Trápí vás úmorné vedro? Nissan představuje zmrzlinářský vůz budoucnosti

Chcete se při těchto úmorných vedrech trochu ochladit? Můžete to zkusit například v tomto unikátním zmrzlinářském voze.

Japonská automobilka Nissan spojila své síly se skotským výrobcem zmrzliny Mackie´s of Scotland a společně představili nové auto. Trefně pojmenovaný vůz Ice Cream Concept vychází z elektrické dodávky e-NV200.

Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Nissan Leaf je prvním elektromobilem, kterého se prodalo 400 tisíc kusů

Úložná část dodávky byla tedy předělána na zmrzlinářský vůz s výklopným víkem na boku na podávání zmrzlé pochoutky. Zákazníci mohou platit hotově, nebo kartou, díky platebnímu terminálu, který je ve voze integrován. 

Veškeré dodatečné vybavení, jako prostory skladování zmrzliny či chladnička na nápoje, se zásobuje energií díky dodatečné baterii ve vozidle. Tento přenosný bateriový systém Nissan Energy Roam půjde samostatně do prodeje ještě v letošním roce.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Kapacita baterie činí 1,4 kWh a nabíjet se může i přes solární panely na střeše auta. V tomto případě to trvá dvě až čtyři hodiny. Po připojení do 230V zásuvky je do hodiny hotovo.

Samotná dodávka má pak baterii o kapacitě 40 kWh a můžete si ji koupit i u nás. Dojezd dodávkového vozidla je 200 kilometrů podle metodiky WLTP. Cena vozu je od 1.012.770 Kč. Zmrzlinářské vybavení k němu ale samozřejmě nedostanete.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků