Tramvaj Porsche získala homologaci a vozí pasažéry

Tramvaj plzeňské Škody s designem Porsche před pár dny získala homologaci a dopravní podnik jí tak mohl nasadit do ostrého provozu. Po více než čtyřech měsících testů si cestující mohou užít opravdový komfort 31 metrové tramvaje s kapacitou 279 lidí, která je schopna dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Pražský dopravní podnik má v této době k dispozici dvojici vozů, které jezdí na lince č. 3 mezi Modřany a Lehovcem. Druhá tramvaj pak slouží ke školení řidičů. Do konce příštího roku bude dopravní podnik disponovat dvaceti vozy typu 14T, které budou moci cestující využívat na vybraných linkách.

Dopravní podnik přišly tyto soupravy na 1,1 mld. Kč, ale slibuje si od nich zatraktivnění dopravy a také doufá, že modernizace vozů přiláká nové cestující, kteří vyžadují větší komfort. Výhodou těchto tramvají je pak i jejich velikost, protože dokáži pojmout výrazně více cestujících, než nynější vozy a tak zákazníci nebudou v dopravních špičkách tolik trpět v přeplněných vozech.

 


Foto: iDnes

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků