Tramvaj Porsche získala homologaci a vozí pasažéry

Tramvaj plzeňské Škody s designem Porsche před pár dny získala homologaci a dopravní podnik jí tak mohl nasadit do ostrého provozu. Po více než čtyřech měsících testů si cestující mohou užít opravdový komfort 31 metrové tramvaje s kapacitou 279 lidí, která je schopna dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Pražský dopravní podnik má v této době k dispozici dvojici vozů, které jezdí na lince č. 3 mezi Modřany a Lehovcem. Druhá tramvaj pak slouží ke školení řidičů. Do konce příštího roku bude dopravní podnik disponovat dvaceti vozy typu 14T, které budou moci cestující využívat na vybraných linkách.

Dopravní podnik přišly tyto soupravy na 1,1 mld. Kč, ale slibuje si od nich zatraktivnění dopravy a také doufá, že modernizace vozů přiláká nové cestující, kteří vyžadují větší komfort. Výhodou těchto tramvají je pak i jejich velikost, protože dokáži pojmout výrazně více cestujících, než nynější vozy a tak zákazníci nebudou v dopravních špičkách tolik trpět v přeplněných vozech.

 


Foto: iDnes

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků