Tramvaj Porsche získala homologaci a vozí pasažéry

Tramvaj plzeňské Škody s designem Porsche před pár dny získala homologaci a dopravní podnik jí tak mohl nasadit do ostrého provozu. Po více než čtyřech měsících testů si cestující mohou užít opravdový komfort 31 metrové tramvaje s kapacitou 279 lidí, která je schopna dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Pražský dopravní podnik má v této době k dispozici dvojici vozů, které jezdí na lince č. 3 mezi Modřany a Lehovcem. Druhá tramvaj pak slouží ke školení řidičů. Do konce příštího roku bude dopravní podnik disponovat dvaceti vozy typu 14T, které budou moci cestující využívat na vybraných linkách.

Dopravní podnik přišly tyto soupravy na 1,1 mld. Kč, ale slibuje si od nich zatraktivnění dopravy a také doufá, že modernizace vozů přiláká nové cestující, kteří vyžadují větší komfort. Výhodou těchto tramvají je pak i jejich velikost, protože dokáži pojmout výrazně více cestujících, než nynější vozy a tak zákazníci nebudou v dopravních špičkách tolik trpět v přeplněných vozech.

 


Foto: iDnes

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků