Tramvaj Porsche získala homologaci a vozí pasažéry

Tramvaj plzeňské Škody s designem Porsche před pár dny získala homologaci a dopravní podnik jí tak mohl nasadit do ostrého provozu. Po více než čtyřech měsících testů si cestující mohou užít opravdový komfort 31 metrové tramvaje s kapacitou 279 lidí, která je schopna dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Pražský dopravní podnik má v této době k dispozici dvojici vozů, které jezdí na lince č. 3 mezi Modřany a Lehovcem. Druhá tramvaj pak slouží ke školení řidičů. Do konce příštího roku bude dopravní podnik disponovat dvaceti vozy typu 14T, které budou moci cestující využívat na vybraných linkách.

Dopravní podnik přišly tyto soupravy na 1,1 mld. Kč, ale slibuje si od nich zatraktivnění dopravy a také doufá, že modernizace vozů přiláká nové cestující, kteří vyžadují větší komfort. Výhodou těchto tramvají je pak i jejich velikost, protože dokáži pojmout výrazně více cestujících, než nynější vozy a tak zákazníci nebudou v dopravních špičkách tolik trpět v přeplněných vozech.

 


Foto: iDnes

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 31 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků