Tramvaj od Porsche? Ano, v Praze jich bude dvacet

V pražských ulicích jste mohli tento týden zahlédnout nový typ tramvají při jejich zkušebním provozu. Hlavní město by mělo získat za zhruba miliardu korun do vozového parku celkem 20 tramvajových souprav od plzeňské Škody Transportation. Největší zajímavostí bezesporu je, že oblé tvary navrhlo designerské studio firmy Porsche.

Tramvaj pod kódovým označením Škoda 14T může jet rychlostí až 60 km/h, převeze 279 cestujících, z nichž 69 pasažérů se usadí do pohodlných sedaček s červeným čalouněním. Střední část vozu bude jezdit pouhých 35 cm nad zemí, což jistě ocení vozíčkáři, starší lidé a matky s kočárky. Podle radního pro dopravu Radovana Šteinera se bude nový typ tramvají objevovat hlavně na linkách, které jezdí po nové trati na Barrandov a na lince číslo 3 z Hloubětína do Modřan.

 


Zdroj: idnes.cz

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků