Tramvaj od Porsche? Ano, v Praze jich bude dvacet

V pražských ulicích jste mohli tento týden zahlédnout nový typ tramvají při jejich zkušebním provozu. Hlavní město by mělo získat za zhruba miliardu korun do vozového parku celkem 20 tramvajových souprav od plzeňské Škody Transportation. Největší zajímavostí bezesporu je, že oblé tvary navrhlo designerské studio firmy Porsche.

Tramvaj pod kódovým označením Škoda 14T může jet rychlostí až 60 km/h, převeze 279 cestujících, z nichž 69 pasažérů se usadí do pohodlných sedaček s červeným čalouněním. Střední část vozu bude jezdit pouhých 35 cm nad zemí, což jistě ocení vozíčkáři, starší lidé a matky s kočárky. Podle radního pro dopravu Radovana Šteinera se bude nový typ tramvají objevovat hlavně na linkách, které jezdí po nové trati na Barrandov a na lince číslo 3 z Hloubětína do Modřan.

 


Zdroj: idnes.cz

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků