Tramvaj od Porsche? Ano, v Praze jich bude dvacet

V pražských ulicích jste mohli tento týden zahlédnout nový typ tramvají při jejich zkušebním provozu. Hlavní město by mělo získat za zhruba miliardu korun do vozového parku celkem 20 tramvajových souprav od plzeňské Škody Transportation. Největší zajímavostí bezesporu je, že oblé tvary navrhlo designerské studio firmy Porsche.

Tramvaj pod kódovým označením Škoda 14T může jet rychlostí až 60 km/h, převeze 279 cestujících, z nichž 69 pasažérů se usadí do pohodlných sedaček s červeným čalouněním. Střední část vozu bude jezdit pouhých 35 cm nad zemí, což jistě ocení vozíčkáři, starší lidé a matky s kočárky. Podle radního pro dopravu Radovana Šteinera se bude nový typ tramvají objevovat hlavně na linkách, které jezdí po nové trati na Barrandov a na lince číslo 3 z Hloubětína do Modřan.

 


Zdroj: idnes.cz

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků