Tragedie: Colin McRae zahynul při nehodě vrtulníku

Smutná zpráva obletěla svět. Bývalý mistr světa v automobilových soutěžích rallye zemřel včera ve věku 39 let při nehodě vrtulníku, který sám pilotoval. Kromě něho byly podle posledních zpráv na palubě kromě něho další tři osoby, včetně jeho pětiletého syna. Nikdo z nich nehodu nepřežil.

Vrtulník se zřítil krátce po čtvrté hodině odpoledne u města Jerviswood ve Skotsku, jen několik kilometrů od McRaeova domova. Colin McRae byl podle slov blízkých zkušeným pilotem. Počasí v době nehody nebylo špatné, dohlednost byla dobrá. Příčina nehody je v těchto chvílích v stadiu vyšetřování.

Jedno je ale jisté. Svět přišel o jednoho z nejtalentovanějších jezdců moderní historie motoristického sportu. Čest jeho památce.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků