Aston Martin ukazuje safety car pro letošní sezónu F1. Podělí se s Mercedesem

Mercedes se bude ve službě podpůrných vozidel závodů Formule 1 dělit o místo s Astonem.

Mezi podpůrná vozidla šampionátu Formule 1 patřily od roku 1996 už tradičně nejnovější modely Mercedesu. To se letošní sezónou 2021 částečně mění, jelikož safety car i medical car (zdravotnický vůz) bude nyní zajišťovat i Aston Martin, který ve vybraných závodech šampionátu zastane místo dosavadních Mercedesů.

Pod kapotami obou nových Astonů se pochopitelně nachází motorizace Mercedes-AMG. Odtud dává rozdělení služby po stránce spolupráce obou značek smysl. Další změnou bude letos i zbarvení Mercedesů – safety car (AMG GT R) i medical car (C 63 S kombi) přijedou v červeném odstínu, zahodí tak tradiční stříbrnou. 

Safety car Astonu ve formě modelu Vantage i zdravotnické SUV DBX pohání známé čtyřlitrové twin-turbo osmiválce M177 od divize AMG. Safety caru byl dále zvýšen výkon na 536 koní (394 kW), oproti sériovým 510 koním (375 kW). DBX zůstává na původních 550 koních (405 kW).

Oba britské vozy jsou lakovány závodním odstínem zelené stejně jako monoposty stáje Aston Martin a jsou doplněny o reflexní, svítivě zelené detaily. Kromě instalace majáků se pak především Vantage dočkal menších aerodynamických úprav, nehledě na volitelný nárazník s chromovanou mřížkou, který lépe ladí s maskou SUV DBX.

Posádku safety caru bude opět tvořit duo bývalých závodních pilotů Bernd Mayländer a Richard Darker. Za volant zdravotnického vozů se vrací Alan van der Merwe. Debut nových podpůrných vozidel proběhne tento víkend na předsezónních testech v Bahrajnu, kde o dva týdny později šampionát Formule 1 oficiálně odstartuje.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (2) Další článek: TEST Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid: Zenový silák za všechny prachy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz