TPCA v Kolíně obnovuje výrobu. I tady se měří teplota zaměstnancům

Výroba v kolínské automobilce se opět rozjíždí, zprvu ovšem na omezenou kapacitu.

Po více než dvouměsíční odstávce dnes kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) obnovila výrobu. Ta byla přerušena od středy 18. března kvůli pandemii koronaviru. Nejprve ale pojede továrna v omezeném režimu, kdy denně vyrobí asi 300 aut. Na plnou kapacitu asi 900 aut denně chce najet na konci týdne.

Roušky a dezinfekční přestávky. Podívejte se do závodů Škody během nutných opatření

Roušky a dezinfekční přestávky. Podívejte se do závodů Škody během nutných opatření

Obnovení výroby podobně jako třeba ve Škodě Auto provází desítky hygienických opatření, včetně školení pro zaměstnance. Teplotu zaměstnancům při vstupu do závodu kontrolují termokamery, v případě zjištění možné nákazy je pak znovu kontrolována bezkontaktním teploměrem.

K omezení shlukování lidí se dotkly změny i například zastávek autobusů, stoly při obědové pauze budou rozmístěné s většími rozestupy, přičemž samotná pauza bude o deset minut delší. Do práce se vrátí všech zhruba 2500 zaměstnanců, mezi nimiž je i 250 až 300 pracovníků ze zahraničí. „My jsme neměli masivní vlnu cizinců, kteří by odjeli, většina jich zůstala tady včetně ukrajinských, které máme, to znamená, že žádné problémy neočekáváme,“ řekl mluvčí TPCA Tomáš Paroubek.

Nová Toyota Yaris má ceny pro český trh. Díky akci teď ušetříte více než 20.000 Kč

Nová Toyota Yaris má ceny pro český trh. Díky akci teď ušetříte více než 20.000 Kč

Firma má v tuto chvíli podle Paroubka dostatek objednávek, zajištěn je i transport vozidel do zahraničí. TPCA má zajištěné i dodávky dílů. „My jedeme v systému just-in-time, máme zásoby [dílů] na několik hodin, maximálně na den. Zásoby nejsou velké, máme potvrzeno od všech dodavatelů, že dodávky jsou zajištěné,“ uvedl Paroubek. Informace přinesla ČTK.

Během odstávky se v TPCA pracovalo na přípravách výroby nové Toyoty Yaris. Tyto práce mají nyní pokračovat, přičemž automobilka už od 1. dubna spustila nábor nových zaměstnanců do produkce tohoto modelu. Přijmout chce až 1000 lidí.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků