Toyoty Proace a Proace City nyní i jako obytné vozy. Překvapí příznivou cenou

Ze Španělska si můžete objednat nové obytné Toyoty, které uspokojí snad všechny vaše dobrodružné potřeby.

Španělský úpravce automobilů Tinkervan představil na veletrhu karavanů v Barceloně dvojici obytných novinek se základy ve vozech Toyota Proace Verso a Proace City. Jedná se o oficiální spolupráci s automobilkou Toyota a španělské zastoupení k tomu dokonce vydalo oficiální tiskovou zprávu.

Modely jsou pojmenované Proace Verso Camper a Proace City Mini Camper a míří třeba proti Volkswagenu California a Caddy California. Větší Proace Verso se může pyšnit stanem zabudovaným ve střeše, chladničkou nebo kuchyňskou linkou s dřezem a jednoplotýnkovým vařičem. Voda do dřezu proudí z nádrže pomocí vodní pumpy.

Nechybí pak ani velké množství úložných prostorů a otočená přední sedadla. Menší model City Verso se musí obejít bez kuchyňské linky. I zde se ale ubytují čtyři lidé - dva ve stanu na střeše a dva na rozkládacím lůžku uvnitř. S příjemným pobytem i v horších teplotních podmínkách pomáhají nezávislá topení Webasto.

Oba modely pak disponují i markýzou pro zastřešené venkovní posezení. Cena za Proace City Mini Camper je stanovena na v přepočtu 708.200 Kč, zatímco Proace Verso Camper vyjde na 1.020.600 Kč. Jen pro srovnání uvedeme, že Volkswagen Caddy California vyjde v základní výbavě na 719.430 Kč bez příplatků. VW Califronia stojí minimálně 1.777.978 Kč.

V České republice si můžete koupit Toyotu Proace Verso s kempingovou vestavbou od firmy Egoe. Vestavba Hiker vyjde na 89.900 Kč bez DPH. Plnohodnotný obytný vůz z toho sice pak nebude, ale vestavbu lze jednoduše vyjmout a opět tak využít celý prostor vozu.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (6) Další článek: Vylepšený Ford Fiesta přijel do Česka. Atmosféru si ponechal, známe i ceny ST

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,