Toyoty potvrdily výjimečnou spolehlivost

Poslední výroční vydání TUV Reportu potvrdilo výjimečnou spolehlivost automobilů největšího japonského výrobce - Toyoty. Stanice technické kontroly německé sítě TUV (Technische Uberwachungs Vereine) prověřily automobily nejrůznějšího stáří ve více než šesti milionech kontrolách.
Toyoty potvrdily výjimečnou spolehlivost
Poslední výroční vydání TUV Reportu potvrdilo výjimečnou spolehlivost automobilů největšího japonského výrobce - Toyoty. Stanice technické kontroly německé sítě TUV (Technische Uberwachungs Vereine) prověřily automobily nejrůznějšího stáří ve více než šesti milionech kontrolách. Proto jsou jejich výsledky opravdu objektivním zhodnocením poruchovosti automobilů.

Již tradičně se vozy značky Toyota umísťují mezi nejspolehlivějšími. Kupříkladu zástupce kategorie malých městských automobilů Starlet, je nejméně poruchovým vozem kategorie 1 - 3 roky i 4 - 5 let. Ve skupině automobilů provozovaných 6 - 7 let je Starlet, druhý hned za předchůdcem modelu Avensis, Toyotou Carina. Carina se dělí o druhou příčku i ve skupině 8 - 9 let následována Corollou a rovněž v poslední sledované kategorii vozidel provozovaných 10 - 11 let patří Toyotám čelní postavení - druhá je Carina, čtvrtá Corolla a pátý Starlet.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků