Toyotě se lepí smůla na paty a opět stahuje vozy

Sotva jsme před několika dny informovali o svolávací akci u Toyoty, kdy kvůli problémům s hybridním pohonem musí do servisu model Prius (celá zpráva), přišla další rána a Toyota opět svolává své vozy. Nyní však jde o téměř desetinásobný počet aut. Celkem musí do servisů přes 1,4 milionu vozů Corolla, Yaris a RAV4, které byly vyrobeny mezi květnem 2000 a srpnem 2002. Tentokrát jde o vážnější závadu, která může způsobit značné problémy, hlavně při jízdě v noci. Jde o chybu v elektronice, která může při jízdě sama vypnout přední světlomety.

Pro vozy Toyoty, které jsou obecně považovány za jedny z nejspolehlivějších, je to tak během pár týdnů další rána. Na druhé straně je dobře, že automobilky v dnešní době problémy netají, okamžitě je řeší a nebojí se oslovit své zákazníky i skrze média.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků