Toyotě se lepí smůla na paty a opět stahuje vozy

Sotva jsme před několika dny informovali o svolávací akci u Toyoty, kdy kvůli problémům s hybridním pohonem musí do servisu model Prius (celá zpráva), přišla další rána a Toyota opět svolává své vozy. Nyní však jde o téměř desetinásobný počet aut. Celkem musí do servisů přes 1,4 milionu vozů Corolla, Yaris a RAV4, které byly vyrobeny mezi květnem 2000 a srpnem 2002. Tentokrát jde o vážnější závadu, která může způsobit značné problémy, hlavně při jízdě v noci. Jde o chybu v elektronice, která může při jízdě sama vypnout přední světlomety.

Pro vozy Toyoty, které jsou obecně považovány za jedny z nejspolehlivějších, je to tak během pár týdnů další rána. Na druhé straně je dobře, že automobilky v dnešní době problémy netají, okamžitě je řeší a nebojí se oslovit své zákazníky i skrze média.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků