Toyotě se lepí smůla na paty a opět stahuje vozy

Sotva jsme před několika dny informovali o svolávací akci u Toyoty, kdy kvůli problémům s hybridním pohonem musí do servisu model Prius (celá zpráva), přišla další rána a Toyota opět svolává své vozy. Nyní však jde o téměř desetinásobný počet aut. Celkem musí do servisů přes 1,4 milionu vozů Corolla, Yaris a RAV4, které byly vyrobeny mezi květnem 2000 a srpnem 2002. Tentokrát jde o vážnější závadu, která může způsobit značné problémy, hlavně při jízdě v noci. Jde o chybu v elektronice, která může při jízdě sama vypnout přední světlomety.

Pro vozy Toyoty, které jsou obecně považovány za jedny z nejspolehlivějších, je to tak během pár týdnů další rána. Na druhé straně je dobře, že automobilky v dnešní době problémy netají, okamžitě je řeší a nebojí se oslovit své zákazníky i skrze média.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků