Toyota získala dvě ceny v soutěži "Motor roku"

Toyota získala dvě ceny v renomované soutěži Motor roku, a to za hybridní pohonný systém vozu Prius a pohonné jednotky s proměnným časováním ventilů VVT-i pro model Yaris. Toto ocenění Toyota získala podruhé za sebou.<
Toyota získala dvě ceny v soutěži "Motor roku"
Toyota získala dvě ceny v renomované soutěži Motor roku, a to za hybridní pohonný systém vozu Prius a pohonné jednotky s proměnným časováním ventilů VVT-i pro model Yaris. Toto ocenění Toyota získala podruhé za sebou.

Vloni Toyota obdržela cenu Motor roku za čtyřválec 1.0 VVT-i z hatchbacku Yaris a letos si vítězství zopakovala v kategorii motorů o objemu 1, 0 až 1,4 litru s novou jednotku 1.3 VVT-i, která se montuje do všech modelů Verso a do Yarisů dodávaných na vybrané trhy. Proměnné časování ventilů VVT-i, díky němuž bylo ocenění mezinárodní poroty uděleno právě Toyotě, umožňuje nespočetně mnoho nastavení vačkového hřídele ovládajícího sací ventily. Systém VVT-i zajišt'uje při nízkém objemu motoru nadprůměrný výkon i točivý moment, efektivní spalování, vyrovnaný chod a především mimořádně nízkou spotřebu paliva.

Toyota však hraje vedoucí roli nejen v konstrukci zážehových motorů, ale také hybridních jednotek. Důkazem je THS (Toyota Hybrid System), kterýkombínuje zážehový agregát a elektromotor s možností dobíjení akumulátorů při zpomalování. Toyota úspěšně použila tento systém ve voze Prius, který byl na japonský trh uveden v roce 1993. Druhá generace jednotky THS se objeví pod kapotou zmodernizovaného Priusu a ten bude od podzimu k dostání také na evropských trzích. Motor Toyoty Prius zvítězil v kategorii Nejohleduplnější k životnímu prostředí už vloni a svůj úspěch si letos zopakoval.

Tadashi Nakagawa, šéfinženýr TMME (Toyota Motor Europe Marketing and Engineering), pří přebírání cen řekl: "My u Toyoty připravujeme motory pro budoucnost. Vyvíjíme jednotky, které vypouštějí do ovzduší omezené množství škodlivin a snižují spotřebu paliva a přitom zákazníkům nabízejí dokonalé jízdní výkony i snadné ovládání. Proto je zisk dvou cen v soutěži Motor roku pro nás velká čest."

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků