Toyota Yaris GR-4 na dalších záběrech. Původ v rallye a pohon 4x4 ukazuje naplno

Přiveze nám Toyota pravý homologační speciál odvozený ze závoďáku WRC? S novou upoutávkou už zřejmě není třeba pochybovat o záměrech japonské značky.

Prozatím to vypadá, že slova o homologačním silničním speciálu závodní Toyoty Yaris pro WRC už nejsou daleko od pravdy. Ostrý prototyp hot hatche Yaris GR-4 nám Toyota ukazuje na další upoutávce, ve které se za volant ještě maskovaného prototypu posadily hvězdy WRC jako Ott Tanak, Kris Meeke, Jari-Matti Latavala a rovněž šéf rallye týmu Toyoty Tommi Makinen.

A všichni samozřejmě na nový ostrý Yaris pějí chválu. Záběry na prototyp jezdící bokem na šotolině pak opět naznačují, že se máme od Toyoty dočkat i pohonu všech kol. Sama automobilka ale zatím nic oficiálně nepotvrzuje. Když už ale manažer závodní divize Gazoo Racing Shigeki Tomoyama mluvil o homologačním speciálu původem z WRC, tak přece se vším všudy.

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

O další technice Yarisu GR-4 toho moc nevíme, spekuluje se však o přeplňovaném čtyřválci a manuální převodovce. Potvrzeno už nicméně bylo, že těchto variant Yarisu bude nutné vyrobit 25.000 kusů za rok, takže nepůjde o limitovanou edici jako v případě staršího Yarisu GRMN.

Maskovací fólii strhne automobilka z vozu v lednu na autosalonu v Tokiu, ačkoliv fotografie kompletně odhaleného vozu se již válí po internetu. Teď už jen zbývají ony podrobnosti o pohonném ústrojí. Těšíme se.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků