Toyota využije výrobních linek Subaru, výměnou za hybridní pohon

Společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a Fuji Heavy Industries, Ltd. (FHI) oznámily, že se dohodly na vzájemné spoluprácí, ze které vytěží obě strany. FHI prostřednictvím svého výrobního závodu Subaru of Indiana Automotive v USA, kde se vyrábí model Legacy, Outback, Baja a Tribeca, umožní využít část výrobních kapacit Toyotě k výrobě modelu Camry. Produkce Toyoty v tomto závodě by měla dosáhnout 100 000 nových vozů za rok. Subaru přitom opustí jednu z výrobních linek a výrobu z ní převede na jinou.

Pokud jde o vývoj hybridního vozu FHI, který vychází ze systému pohonu Toyota Hybrid System, tak se obě společnosti dohodly, že v rámci urychlení vývojebudou vycházet z osvědčené hybridní technologie firmy Toyota. Obě společnosti ještě dodaly, že stále hledají další možnosti spolupráce na vývoji a také v obchodní stránce k posílení svého postavení na trhu.

Nová dohoda tak přinese okolo tisíce nových pracovních míst při investici 230 mil. dolarů (přibližně 5,5 mld. Kč) a umožní Toyotě vyrábět přímo ve Spojených státech až 100 000 nových vozů ročně. Termín spuštění výroby byl stanoven na jaro roku 2007.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků