Toyota využije výrobních linek Subaru, výměnou za hybridní pohon

Společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a Fuji Heavy Industries, Ltd. (FHI) oznámily, že se dohodly na vzájemné spoluprácí, ze které vytěží obě strany. FHI prostřednictvím svého výrobního závodu Subaru of Indiana Automotive v USA, kde se vyrábí model Legacy, Outback, Baja a Tribeca, umožní využít část výrobních kapacit Toyotě k výrobě modelu Camry. Produkce Toyoty v tomto závodě by měla dosáhnout 100 000 nových vozů za rok. Subaru přitom opustí jednu z výrobních linek a výrobu z ní převede na jinou.

Pokud jde o vývoj hybridního vozu FHI, který vychází ze systému pohonu Toyota Hybrid System, tak se obě společnosti dohodly, že v rámci urychlení vývojebudou vycházet z osvědčené hybridní technologie firmy Toyota. Obě společnosti ještě dodaly, že stále hledají další možnosti spolupráce na vývoji a také v obchodní stránce k posílení svého postavení na trhu.

Nová dohoda tak přinese okolo tisíce nových pracovních míst při investici 230 mil. dolarů (přibližně 5,5 mld. Kč) a umožní Toyotě vyrábět přímo ve Spojených státech až 100 000 nových vozů ročně. Termín spuštění výroby byl stanoven na jaro roku 2007.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků