Toyota využije výrobních linek Subaru, výměnou za hybridní pohon

Společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a Fuji Heavy Industries, Ltd. (FHI) oznámily, že se dohodly na vzájemné spoluprácí, ze které vytěží obě strany. FHI prostřednictvím svého výrobního závodu Subaru of Indiana Automotive v USA, kde se vyrábí model Legacy, Outback, Baja a Tribeca, umožní využít část výrobních kapacit Toyotě k výrobě modelu Camry. Produkce Toyoty v tomto závodě by měla dosáhnout 100 000 nových vozů za rok. Subaru přitom opustí jednu z výrobních linek a výrobu z ní převede na jinou.

Pokud jde o vývoj hybridního vozu FHI, který vychází ze systému pohonu Toyota Hybrid System, tak se obě společnosti dohodly, že v rámci urychlení vývojebudou vycházet z osvědčené hybridní technologie firmy Toyota. Obě společnosti ještě dodaly, že stále hledají další možnosti spolupráce na vývoji a také v obchodní stránce k posílení svého postavení na trhu.

Nová dohoda tak přinese okolo tisíce nových pracovních míst při investici 230 mil. dolarů (přibližně 5,5 mld. Kč) a umožní Toyotě vyrábět přímo ve Spojených státech až 100 000 nových vozů ročně. Termín spuštění výroby byl stanoven na jaro roku 2007.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků