Toyota vylepšila Land Cruiser. Off-road je silnější, ale zároveň má i nižší spotřebu

Osvědčené SUV se dočkalo lehké modernizace včetně techniky pod kapotou i výbavy uvnitř.

Toyota se rozhodla pro modelový rok 2020 dále vylepšit současnou generaci Land Cruiseru a nutno říct, že všechny změny jsou vlastně pozitivní a zaměřují se především na techniku. Jednou z klíčových změn je tedy vylepšení dosavadního naftového čtyřválce, který teď produkuje vyšší výkon a zároveň lépe šetří palivo.

Motor 2,8 D‑4D tak míří pod kapotu Land Cruiseru ve stejné specifikaci jako v nejnovějším pick-upu Hilux a nabízí výkon 150 kW (204 kW) a točivý moment 500 N.m. SUV si tímto polepšilo o 27 koní (20 kW) a 50 N.m. Motor může být spojen s šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou, pohon 4x4 je samozřejmostí.

Vylepšená Toyota Hilux má české ceny. Nový motor si nechává pro vyšší výbavy

Vylepšená Toyota Hilux má české ceny. Nový motor si nechává pro vyšší výbavy

S příchodem výkonnější jednotky je nyní Land Cruiser vybaven i systémem Stop&Start, díky kterému se podle Toyoty snížila průměrná spotřeba paliva o 0,7 litrů na rovných 7,0 l/100 km. Zároveň je SUV i šetrnější po stránce emisí CO2 s poklesem o 18 g/km na 192 g/km.

Uvnitř byl modernizován infotainment systém s rychlejším softwarem a odezvou displeje, multidotykovým ovládáním a také podporou konektivity Apple CarPlay a Android Auto. Nechybí ani on-line služby včetně aktualizací map navigace a dalších internetových funkcí. Rozšířena byla i řada asistentů v rámci paketu Safety Sense – nyní zahrnuje předkolizní systém s rozpoznáváním chodců ve dne i v noci, respektive cyklistů za denního světla, a inteligentní adaptivní tempomat.

Do ČR dorazila nejčernější Toyota RAV4. Hybrid s bohatou výbavou není nejdražší

Do ČR dorazila nejčernější Toyota RAV4. Hybrid s bohatou výbavou není nejdražší

Nakonec pak Toyota doplňuje nabídku o stylový paket Black Pack, který bude dostupný s nejvyšší výbavou Executive a zajistí mřížku chladiče v tmavém chromu, zadní dekory ve stejném provedení, černé lemování kolem mlhových světel, černé kryty zrcátek a lišty na dveřích, zadní čiré svítilny, zatímco černou najdete i v interiéru na středovém panelu a tunelu.

Ceny modernizovaného Land Cruiseru pro tento rok zatím české zastoupení Toyoty nezveřejnilo.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků