Toyota vylepšila Corollu pro rok 2022. Novinkou je hlavně schopnější infotainment

Corolla je teď propojenější s okolním světem, umí třeba aktualizace na dálku.

S blížícím se modelovým rokem 2022 si Toyota připravila pro Corollu hrstku vylepšení. Mluvíme tedy o novinkách pro standardní hatchback, kombi Touring Sports i sedan. Hlavní zprávou je určitě zabudování nejnovějšího infotainment systému, japonská značka však nezapomněla ani na novinky po stránce vzhledu.

Toyota uvádí, že nový systém s 8palcovou dotykovou obrazovkou disponuje výkonnějším procesorem, který je nyní 2,4x rychlejší než dosavadní jednotka, a zaručuje tak mnohem rychlejší odezvu na pokyny od uživatele. Součástí je řada on-line služeb včetně navigace na bázi cloudu s nepřetržitými aktualizacemi dopravních informací.

Veškerá data a informace zprostředkuje nový palubní komunikační modul (DCM), u nějž odpadá nutnost párování telefonu a rovněž nejsou účtovány žádné další poplatky za data. Dle posledních trendů nechybí schopnost aktualizací softwaru na dálku (tzv. over-the-air). Rozhraní Apple CarPlay zvládá nový infotainment bezdrátově, pro Android Auto je však stále nutný kabel.

Nový systém je standardní výbavou pro úrovně výbavy Trek (u kombi), GR Sport a Executive, za příplatek poté v paketu Tech pro druhý stupeň výbavy Comfort. V ceně vozu je čtyřletý paket služeb, zahrnující navigaci na bázi cloudu, informace o nehodách na trase a on-line aktualizace.

V rámci modernizace pro modelový rok 2022 uvádí Toyota pro Corollu i nové barevné odstíny, konkrétně perleťovou bílou a třpytivou stříbrnou. Barvy jsou dostupné i s dvoubarevným lakováním karoserie s černou střechou a sloupky (pro hatchback a kombi). Jinak přidává Toyota do nabídky nová 17palcová kola s deseti paprsky a broušeným povrchem.

Vylepšenou Corollu pro další rok už najdete v prodeji. Se základní výbavou Active a motorem 1.2 Turbo (85 kW/116 k) začíná hatchback od ceny 552.900 Kč, kombi Touring Sports od 577.900 Kč. Sedan v úrovni Active a se základním motorem 1.5 Dynamic Force (92 kW/125 k) startuje na částce 562.900 Kč.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (18) Další článek: Evropské auto roku 2022 (COTY) zná finalisty. Spalovací motor má jediné auto ze sedmi!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,