Toyota Venza: další crossover na scéně

Toyota představila nový crossover se jménem Venza, který nezapře americké geny. Jak si povede v souboji s konkurencí?

U Toyoty se zrodila myšlenka postavit crossover. Expandující poptávka po vozech právě této kategorie se v poslední době projevuje v USA, a tak bylo jasno - zpočátku bude Venza k dispozici pouze na americkém trhu.

Toyota nevsadila na postavení malého městského crossoveru, Venza totiž nebude žádný drobek. Na délku měří 4801 mm, na šířku 1905 mm a vysoká je 1610 mm. Nový model má ale blíž k velkému kombi než k SUV, a to již na první pohled. Přednostmi vozu bude velký vnitřní prostor, dobrá ergonomie a pohodlí.

Toyota při výběru pohonu vsadila na dva benzínové agregáty. Prvním z nich je nový čtyřválec o objemu 2,7 litru, druhým pak šestiválec 3,5 l s výkonem 200 kW/272 k a točivým momentem 335 Nm při 4700 ot./min. K dispozici budou jak verze s pohonem přední nápravy, tak s pohonem všech čtyř kol. U Venzy bude mít premiéru i nová šestistupňová sekvenční převodovka.

Toyota vybavila Venzu také bohatou standardní výbavou, a to luxusní i bezpečnostní. Za příplatek nechybí ani prvky jako například multimediální systém pro zadní cestující, rádio s bluetooth nebo nezávislé topení. Ceny Toyota prozatím nezveřejnila, ale mělo by se tak stát již zanedlouho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Venza

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků