Toyota v Tokiu: Crown Hybrid Concept

Toyota se na domácím autosalonu v Tokiu chce očividně ukázat. Kromě jiného zde představí také velký sedan nazvaný Crown Hybrid Concept. Ne, samotný Crown novinkou není a na japonském trhu je po mnoha modernizacích již po dobu 50 let, nicméně automobilka u něho nyní použije koncernové technologie hybridního pohonu. Ty již spolehlivě pracují u mnoha Lexusů nebo u Toyoty Prius.

Systém kombinující spalovací motor a elektromotor má být naladěn na co nejnižší spotřebu paliva a tím i emise. Spolu s novou bezestupňovou převodovkou má být pohonné ústrojí velmi jemné, což posádka jistě ocení. Crown Hybrid dostal navíc novou trakční kontrolu, aktivní řízení nebo až desítku airbagů. Novinkou má být také informační TFT display, který bude řidiči ukazovat všechny důležité údaje o jízdě a palubních systémech.

V sériové podobě se Toyota Crown Hybrid objeví na japonském trhu koncem příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota Crown Hybrid Concept

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků