Toyota v Tokiu: Crown Hybrid Concept

Toyota se na domácím autosalonu v Tokiu chce očividně ukázat. Kromě jiného zde představí také velký sedan nazvaný Crown Hybrid Concept. Ne, samotný Crown novinkou není a na japonském trhu je po mnoha modernizacích již po dobu 50 let, nicméně automobilka u něho nyní použije koncernové technologie hybridního pohonu. Ty již spolehlivě pracují u mnoha Lexusů nebo u Toyoty Prius.

Systém kombinující spalovací motor a elektromotor má být naladěn na co nejnižší spotřebu paliva a tím i emise. Spolu s novou bezestupňovou převodovkou má být pohonné ústrojí velmi jemné, což posádka jistě ocení. Crown Hybrid dostal navíc novou trakční kontrolu, aktivní řízení nebo až desítku airbagů. Novinkou má být také informační TFT display, který bude řidiči ukazovat všechny důležité údaje o jízdě a palubních systémech.

V sériové podobě se Toyota Crown Hybrid objeví na japonském trhu koncem příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota Crown Hybrid Concept

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků