Toyota už není klasickou automobilkou. S novým logem přichází i nová identita

Rovněž Toyota přichází se zjednodušením svého loga, které se bude snadněji používat v on-line i off-line prostředí.

S podobným stylem už přišel Volkswagen, Lotus, BMW i Mini. Plastická loga s barvami končí, na scénu přichází 2D jednoduchost a univerzálnost. V tomto stylu nyní představuje pozměněné logo a písmo rovněž japonská Toyota. Nový designový jazyk bude snadno využitelný napříč všemi digitálními i fyzickými komunikačními platformami.

I Toyota Corolla Sedan dostala sportovní výbavu GR Sport. Co všechno přináší navíc?

I Toyota Corolla Sedan dostala sportovní výbavu GR Sport. Co všechno přináší navíc?

Změna má podle automobilky symbolizovat proměnu Toyoty z klasické automobilky ve firmu poskytující služby mobility. Taktéž chce jednotným stylem zohlednit stále různorodější klientelu využívající širší škálu produktů a služeb.

Původní emblém automobilky nicméně zůstává. Pouze se bude nově objevovat v prostém 2D formátu a bez nápisu Toyota. Nový design uplatní značka ve veškeré komunikaci, takže ho čekejte nejen v reklamách. Na samotných automobilech ovšem dosavadní plastická loga zůstávají.

Toyota Corolla Cross oficiálně: RAV4 vypraná na devadesát postrádá to důležité

Toyota Corolla Cross oficiálně: RAV4 vypraná na devadesát postrádá to důležité

Toyota dodává, že aktuálně používaná značení u jednotlivých prodejců zůstanou prozatím beze změny a budou upravena v roce 2025 v rámci nového designového konceptu. Svou vizuální identitu ale Toyota vylepšuje i novým písmem Toyota Type, značícím například jednotlivá obchodní oddělení automobilky a shrnujícím všechno do jednotného stylu (viz galerie).

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků