Toyota Tundra se vrací v třetí generaci. Nadchne živnostníky i bez osmiválce?

Tradiční velký pick-up se posouvá do 21. století. Přidal na moderní technice i síle a nabídne až dvouapůmetrovou korbu z lehkých materiálů.

Druhá generace drsňácké Tundry byla ve výrobě dlouhých patnáct let – nejvyšší čas na novou verzi. Ta ctí současný designový jazyk Toyoty, má tedy rozměrnou přední mřížku, výrazné blatníky a vysoko uložená přední světla. Oproti předchůdci dostává také elegantnější záď s vertikálně uloženými světly s 3D efektem a zapuštěným nárazníkem. Korba je vyrobena z odolného materiálu a má hliníkové výztuhy, její sklopná dvířka jsou o 20 procent lehčí, než dříve, a dají se otevírat tlačítkem na klíčích. Najdeme zde dostatečně silné osvětlení a také zásuvku, která s přehledem zvládá dobíjení aku nářadí.

Nová Toyota Land Cruiser 300 oficiálně: Skoro vše zůstalo při starém. Bohudík!

Nová Toyota Land Cruiser 300 oficiálně: Skoro vše zůstalo při starém. Bohudík!

Po technické stránce Tundra vykročila do nové éry – hlavně co se týče podvozku. Vzadu místo listových per nově najdeme zavěšení typu multi link s vinutými pružinami, což jsou dobré zprávy pro jízdní vlastnosti i komfort. Na kouli zvládne téměř pět a půl tuny a na korbě 880 kilogramů. Volitelně lze dostat verzi TRD Pro s tlumiči Fox, předním stabilizátorem a zakrytovanou spodní částí. Poprvé je k dispozici adaptivní odpružení.

Toyota RAV4 Hybrid 4x4 je teď drsnější. S verzí Adventure přichází modernizace

Toyota RAV4 Hybrid 4x4 je teď drsnější. S verzí Adventure přichází modernizace

Osmiválec s objemem 5,7 litru z minulé generace skončil. Nahradil ho tříapůllitrový šestiválec s dvěma turby, naladěný na 290 kW a 649 Nm. Můžete si ale dopřát i verzi i-Force Max s 326 kW – extra sílu zde dodává integrovaný motor generátor mezi spalovací jednotkou a desetistupňovou převodovkou.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků