Toyota Tundra, opravdu velký pick-up

Toyota právě představila novou generaci svého velkého pick-upu, který je určen pro severoamerické trhy. Nejen svými rozměry, ale také "americkým" motorem se bude snažit zlákat klasické americké zákazníky.
Toyota Tundra, opravdu velký pick-up

Toyota se do toho opřela pořádně a svou novou generaci pick-upu Tundra zvětšila do všech směrů. Ta předchozí přišla na trh v roce 1999 a za tu dobu si našla širokou oblibu. Tundra je postavena na zcela nové platformě, která má sloužit vozům, které mají okupovat tzv. full-size třídu. Délka 5 809 mm, šířka 2 029 mm a výška 1 940 mm, při rozvoru 3 700 mm musí uspokojit asi každého milovníka velkých Amerik. Když k tomu připočtete osmiválce o objemech 4,0, 4,7 a 5,7 litru stává se z tohoto modelu typický full-size vůz a to i dle amerických měřítek. Celková hmotnost přívěsu, který lze připojit za tento vůz, může činit až 4 535 kg, a tak může tento pick-up sloužit k oblíbenému tažení menších člunů a karavanů. Ložná plocha pak má délku více než dva metry. Tundra dostane sériová 20" kola s pneu o rozměru 275/55. Nová Toyota se na trhu objeví na počátku příštího roku a američtí zákazníci se mají skutečně na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Tundra

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků