Toyota Tundra, opravdu velký pick-up

Toyota právě představila novou generaci svého velkého pick-upu, který je určen pro severoamerické trhy. Nejen svými rozměry, ale také "americkým" motorem se bude snažit zlákat klasické americké zákazníky.
Toyota Tundra, opravdu velký pick-up

Toyota se do toho opřela pořádně a svou novou generaci pick-upu Tundra zvětšila do všech směrů. Ta předchozí přišla na trh v roce 1999 a za tu dobu si našla širokou oblibu. Tundra je postavena na zcela nové platformě, která má sloužit vozům, které mají okupovat tzv. full-size třídu. Délka 5 809 mm, šířka 2 029 mm a výška 1 940 mm, při rozvoru 3 700 mm musí uspokojit asi každého milovníka velkých Amerik. Když k tomu připočtete osmiválce o objemech 4,0, 4,7 a 5,7 litru stává se z tohoto modelu typický full-size vůz a to i dle amerických měřítek. Celková hmotnost přívěsu, který lze připojit za tento vůz, může činit až 4 535 kg, a tak může tento pick-up sloužit k oblíbenému tažení menších člunů a karavanů. Ložná plocha pak má délku více než dva metry. Tundra dostane sériová 20" kola s pneu o rozměru 275/55. Nová Toyota se na trhu objeví na počátku příštího roku a američtí zákazníci se mají skutečně na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Tundra

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků