Toyota Tundra, opravdu velký pick-up

Toyota právě představila novou generaci svého velkého pick-upu, který je určen pro severoamerické trhy. Nejen svými rozměry, ale také "americkým" motorem se bude snažit zlákat klasické americké zákazníky.
Toyota Tundra, opravdu velký pick-up

Toyota se do toho opřela pořádně a svou novou generaci pick-upu Tundra zvětšila do všech směrů. Ta předchozí přišla na trh v roce 1999 a za tu dobu si našla širokou oblibu. Tundra je postavena na zcela nové platformě, která má sloužit vozům, které mají okupovat tzv. full-size třídu. Délka 5 809 mm, šířka 2 029 mm a výška 1 940 mm, při rozvoru 3 700 mm musí uspokojit asi každého milovníka velkých Amerik. Když k tomu připočtete osmiválce o objemech 4,0, 4,7 a 5,7 litru stává se z tohoto modelu typický full-size vůz a to i dle amerických měřítek. Celková hmotnost přívěsu, který lze připojit za tento vůz, může činit až 4 535 kg, a tak může tento pick-up sloužit k oblíbenému tažení menších člunů a karavanů. Ložná plocha pak má délku více než dva metry. Tundra dostane sériová 20" kola s pneu o rozměru 275/55. Nová Toyota se na trhu objeví na počátku příštího roku a američtí zákazníci se mají skutečně na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Tundra

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků