Toyota Tundra dostala novou luxusní výbavu, stydět by se za ni nemusel ani manažerský sedan

Toyota Tundra dostala novou luxusní výbavu, za jejíž obsah by se nemusela stydět kdejaká manažerské limuzína. Vyhrazena je pouze hybridnímu pohonu.

Pick-upy už dávno nejsou jen pracovní stroje. Stávají se každodenní součástí života, což v Americe často znamená cestování na dlouhé vzdálenosti. V takovém případě chcete mít dobře vybavený, a především pohodlný vůz. Zájem o luxusní velkoprostorové pick-upy sílí, což Toyota vidí jako dobrou příležitost pro získání nových zákazníků.

V nabídce modelu Tundra ročníku 2022 proto najdeme novou nejvyšší výbavu zvanou Capstone. Na první pohled ji poznáme podle specifické masky chladiče, chromovaných krytů zpětných zrcátek, nápisu „Tundra“ na víku korby a dosud největších chromovaných kol, která se na tomto modelu kdy objevila (22 palců). Takto vybavený vůz míří do přímého souboje se silně konkurenčním GMC Sierra Denali.

Chromovaných ozdob je samozřejmě mnohem více, z praktického hlediska si ale více pozornosti zaslouží elektricky výklopné stupačky a čelo nákladového prostoru. Ten má povrch z kompozitu a délku 165 cm. 

Dosud nabízené linie Platinum a 1794 dělaly z Tundry už tak luxusní vůz. Capstone však uchvátí nádherným černo-bílým koženým čalouněním s perforovaným vzorem. Sedadla nabízejí vyhřívání a ventilaci v obou řadách. Vyhřívaný je také kožený volant. Dojem luxusu umocňuje dřevěný dekor z amerického tmavého ořechu na palubní desce, dveřích a středovém panelu. Výbava Capstone dále nabídne panoramatickou střechu, podsvícenou plaketu na palubní desce a akustické sklo v předních dveřích.

Řidič má před sebou digitální přístrojový panel s úhlopříčkou 12,3 palce. Jízdní data se také promítají na 10palcovém head-up displeji. V případě plného obsazení zadních sedadel se o nerušený výhled dozadu stará digitální zpětné zrcátko. Parkování usnadní panoramatický kamerový systém kolem vozu. Novinku je možné objednat v perleťovém odstínu Wind Chill, modré Blueprint a metalízách červená Supersonic, černá Midnight, šedá Celestial a šedá Magnetic. 

Dominantou interiéru je centrální 14palcová obrazovka multimediálního zařízení s bezdrátovým propojením Android Auto and Apple CarPlay. Snadno si tak pustíte oblíbenou hudbu v plné kvalitě prostřednictvím audiosoustavy JBL s 12 reproduktory.

Vzhledem k exkluzivitě výbavy Capstone nepřekvapí spojení s hybridním pohonem i-Force Max. Základem je dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec 3.5 litru, mezi nímž a desetistupňovou automatickou převodovkou je ještě elektromotor s výkonem 36 kW. Celkový výkon soustavy činí 326 kW se 790 N.m točivého momentu.

Pevná konstrukce a dostatek výkonu propůjčují vozu nosnost korby 674 kg a tažnou kapacitu 4 690 kg. Pravda, u konkurence možná najdete lepší čísla, ale Toyota vybavila Tundru Capstone balíkem technologií pro tahání přívěsů obsahujícím asistované navádění na požadované místo a udržení soupravy v rovině při couvání. Můžete si také zvolit adaptivní odpružení, které lépe pohlcuje nerovnosti.

Kompletní specifikace bude zveřejněna spolu s uvedením vozu na trh. Určitě nebude nouze o armádu asistenčních systémů jako adaptivní tempomat, aktivní hlídání jízdy v pruhu, protikolizní asistent s detekcí chodců, automatické ovládání dálkových světel, čtení dopravních značek, detekce křižujícího vozidla při couvání a hlídání mrtvého úhlu. Rovněž budete mít přehled, zda jsou všichni cestující připoutáni.

Toyota Tundra ve výbavě Capstone dorazí k prodejcům již v létě s karoserií CrewMax. Cena zatím není známa, ale výbava je postavena nad linii 1794, která se v USA prodává od 57.690 dolarů (cca 1.252.000 Kč) bez transportního poplatku 1695 dolarů (cca 37.000 Kč).

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Nový Peugeot 308 dostane elektrickou verzi. Už známe detaily, má být úspěšná jako plug-in hybrid

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,