Toyota Tacozilla je obytňák v retro stylu. Má vše potřebné, včetně V6 a manuálu

Ve srovnání s předchůdci si koncept udržuje stejnou úroveň stylu i praktičnosti.

Po prvotních skicách už Toyota oficiálně ukazuje koncept obytné varianty pick-upu Tacoma. Jedinečný projekt takzvané Tacozilly vznikl pro nyní probíhající výstavu SEMA v Las Vegas a odkazuje svým designem a konfigurací na staré obytňáky ze 70. a 80. let, které tehdy značka nabízela ve spolupráci s americkou firmou Chinook (viz galerie).

Retro grafika na karoserii samozřejmě není jedinou vzpomínkou na minulost. Tacoma zahodila svou korbu a dostala speciálně vyrobenou zadní obytnou část, která zasahuje nad původní střechu vozu – zde najdete klasicky postel. Samotná kabina má konstrukci z hliníku se stylově zakřivenou zádí. „Opravdu jsme nechtěli, aby to vypadalo jako lednice na zádi pick-upu,“ uvedl Marty Schwerter, vedoucí projektu.

Uvnitř obytné části najdete vše potřebné. Kromě zmíněného lůžka tu jsou dvě lavice, 3D tiskem vyrobený jídelní stůl, televize, kuchyňka se sporákem, lednicí, dřezem a také koupelna s WC a sprchou. Nechybí zde ani řada skrytých odkládacích prostorů a výklopné střešní okno. Podlaha je vyrobena z teakového dřeva.

Roadtrip v takto stylovém obytňáku si užije i samotný řidič, Tacozillu totiž značka postavila na základě Tacomy TRD Sport s manuální převodovkou. Pod kapotou je standardně 3,5litrový V6 o výkonu 282 koní (207 kW). Pro lepší schopnosti v terénu byl obytňák dále vybaven zvýšeným podvozkem (+51 mm), 17palcovými koly s off-road pneumatikami General Grabber X3, šnorchlem, navijákem a nakonec i zakázkovým TRD výfukem.

Myšlenku sériové produkce bychom v tomto případě nečekali. V rámci americké tuningové výstavy SEMA je Tacozilla jedním z unikátních projektů a konceptů, které Toyota v Las Vegas předvádí.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Konečně elektromobil pro všechny? Opel Rocks-e vyjde jenom na 204.000 Kč!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,