Toyota svolává do servisů téměř milion vozů a to v i České republice

Japonská automobilka Toyota je nucena povolat do servisů téměř milion vozů devíti modelů, mezi nimiž jsou i ty, které se prodávají v České republice; např. Corolla, hybridní Prius nebo Avensis. Jedná se o vozy, které byly vyrobeny mezi zářím 2002 a listopadem 2005.

Dle dostupných informací se akce týká 565 756 vozů v Japonsku a okolo 400 000 vozů ve světě. V České republice bude muset do servisů pro preventivní kontrolu 1040 Avensisů, 60 hybridních Priusů a jeden vůz Toyota Corolla. Důvodem pro svolávání do servisů jsou možné problémy s vloženými hřídeli mezi volantem a rozvodkou řízení.

Kontrola potrvá maximálně jednu hodinu a případná oprava či výměna některých části bude samozřejmě zdarma. Zástupci Toyoty dále uvedli, že se nejedná o nebezpečnou závadu a že prozatím nedošlo vlivem těchto součástek k žádné nehodě. Pro bližší informace o této svolávací akci zkontaktujte autorizovaného prodejce, nebo servis značky Toyota.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků