Toyota svolává do servisů téměř milion vozů a to v i České republice

Japonská automobilka Toyota je nucena povolat do servisů téměř milion vozů devíti modelů, mezi nimiž jsou i ty, které se prodávají v České republice; např. Corolla, hybridní Prius nebo Avensis. Jedná se o vozy, které byly vyrobeny mezi zářím 2002 a listopadem 2005.

Dle dostupných informací se akce týká 565 756 vozů v Japonsku a okolo 400 000 vozů ve světě. V České republice bude muset do servisů pro preventivní kontrolu 1040 Avensisů, 60 hybridních Priusů a jeden vůz Toyota Corolla. Důvodem pro svolávání do servisů jsou možné problémy s vloženými hřídeli mezi volantem a rozvodkou řízení.

Kontrola potrvá maximálně jednu hodinu a případná oprava či výměna některých části bude samozřejmě zdarma. Zástupci Toyoty dále uvedli, že se nejedná o nebezpečnou závadu a že prozatím nedošlo vlivem těchto součástek k žádné nehodě. Pro bližší informace o této svolávací akci zkontaktujte autorizovaného prodejce, nebo servis značky Toyota.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků