Toyota svolává do servisů téměř milion vozů a to v i České republice

Japonská automobilka Toyota je nucena povolat do servisů téměř milion vozů devíti modelů, mezi nimiž jsou i ty, které se prodávají v České republice; např. Corolla, hybridní Prius nebo Avensis. Jedná se o vozy, které byly vyrobeny mezi zářím 2002 a listopadem 2005.

Dle dostupných informací se akce týká 565 756 vozů v Japonsku a okolo 400 000 vozů ve světě. V České republice bude muset do servisů pro preventivní kontrolu 1040 Avensisů, 60 hybridních Priusů a jeden vůz Toyota Corolla. Důvodem pro svolávání do servisů jsou možné problémy s vloženými hřídeli mezi volantem a rozvodkou řízení.

Kontrola potrvá maximálně jednu hodinu a případná oprava či výměna některých části bude samozřejmě zdarma. Zástupci Toyoty dále uvedli, že se nejedná o nebezpečnou závadu a že prozatím nedošlo vlivem těchto součástek k žádné nehodě. Pro bližší informace o této svolávací akci zkontaktujte autorizovaného prodejce, nebo servis značky Toyota.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků