Toyota Supra se blýskla na nejtěžším okruhu světa. Nejen BMW Z4 nechala v prachu

Německý magazín Sport Auto se rozhodl na Severní smyčce Nürburgringu ostře projet novou Supru. A nové německo-japonské kupé si nevedlo vůbec špatně.

Jestliže potřebujete zdroj slušně zpracovaných on-board záběrů nejnovějších aut, které někdo velmi zkušeně prohání ostrým tempem po Nordschleife či jiném okruhu, musíte odebírat videa německého magazínu Sport Auto. Profík Christian Gebhardt tak nyní po testu BMW Z4 M40i protáhl v Zeleném pekle i japonského sourozence BMW, novou Toyotu Supra.

Asi vás tedy zajímá srovnání identické techniky a dvou rozdílných přístupů ke stavbě moderního sporťáku. Zatímco německý roadster v rukách Gebhardta projel okruh za 7:55,41 sekundy, Supra byla dle předpokladů o chlup rychlejší s časem 7:52,17 sekundy. Což se dá ostatně zdůvodnit už pouhou vyšší pohotovostní hmotností BMW Z4.

Řídili jsme novou Toyotu GR Supra: Kašlete na původ! Buďte rádi, že je tady

Řídili jsme novou Toyotu GR Supra: Kašlete na původ! Buďte rádi, že je tady

Nakonec se ale nová Supra vyrovnává především dalšímu BMW, které v minulosti Sport Auto testovalo na Nordschleife. Toyota řízená Gebhardtem byla totiž skoro identicky rychlá jako BMW M2 Competition, jehož čas byl 7:52,36 s. Na přibližně stejném času pak Sport Auto dovezlo i starší základní BMW M4 nebo Aston Martin V12 Vantage. Tempo tedy Supře určitě nechybí.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků