Toyota staví cool obytňák na základě pick-upu Tacoma. Inspirovala se v minulosti

Domeček na kolech staví Toyota na dobrém základu s V6 pod kapotou a manuální převodovkou.

Není obytňák jako obytňák. Toyota se rozhodla pro nadcházející ročník výstavy SEMA inspirovat svou minulostí a vytvořit jedinečnou obytnou variantu pick-upu Tacoma. Takzvaná „Tacozilla“ bude svým designem a konfigurací odkazovat na styl starých obytňáků ze 70. a 80. let, které tehdy značka nabízela ve spolupráci s americkou firmou Chinook (viz galerie).

Retro grafika na karoserii samozřejmě nebude jedinou vzpomínkou na minulost. Tacoma tedy zahodí svou korbu a dostane speciálně vyrobenou zadní obytnou část, která bude zasahovat nad kabinu vozu. Jak by měla Tacozilla vypadat ukazuje první ilustrace. Kouknout můžeme i na plán rozložení interiéru.

Samotný design se ještě může změnit, hledí se přitom i na aerodynamiku a celkové proporce obytňáku. „Opravdu jsme nechtěli, aby to vypadalo jako lednice na zádi pick-upu,“ říká ve videu níže Marty Schwerter, vedoucí projektu.

Roadtrip v takto stylovém obytňáku si pak užije i samotný řidič, neboť Tacozillu staví Toyota na základě Tacomy TRD Sport s manuální převodovkou. Pod kapotou je standardně 3,5litrový V6 o výkonu 282 koní (207 kW).

V případě americké tuningové výstavy SEMA lze čekat, že Toyota vytvoří Tacozillu čistě jako koncept bez myšlenky sériové produkce. Výsledek práce uvidíme nejpozději 2. listopadu, kdy výstava začíná.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Jedeme, pane Bonde! Playmobil uvádí vychytaný Aston Martin DB5 z filmu Goldfinger

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,