Toyota spouští program výroby náhradních dílů pro legendární sporťáky

Dělá to Mazda, začíná s tím Nissan a teď to čeká i Toyotu. Starat se o své starší je totiž základ.

Je až neuvěřitelné, jaká obrovská komunita vyrostla v posledních letech okolo japonských vozů. Svým způsobem za to může počátek tohoto tisíciletí. Vrchol tuningové scény, první filmy Rychle a zběsile a zástup tuningových publikací. Tehdy si širší veřejnost všimla, že japonské sporťáky jsou vlastně závodní auta.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Jejich motory měly často kořeny v motorsportu a byly schopné přežít úpravy i na tisíce koní. Na vrcholu tohoto japonského řetězce jsou vozy, jako Nissan Silvia, Nissan GT-R R34, nebo právě Toyota Supra. Konkrétně čtvrtá generace A80 patří mezi ty nejhodnotnější. Neméně dobře je na tom ale i třetí generace A70.

Vzhledem k obří popularitě vrací japonská automobilka do výroby tovární díly. Oznámil to prezident společnosti Gazoo Racing Shigeki Tomoyama. Sportovní divize automobilky tak nyní otevírá program GR Heritage Parts Project. Zatím se však neví, které díly přesně se budou znovu vyrábět.

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Toyota tak následuje další japonské výrobce, jakým je například Mazda, která opět vyrábí nové díly pro první generaci roadsteru MX-5. Otázkou teď zůstává, jestli se budou díly na Supry prodávat pouze v Japonsku. Uvidíme, fanouškovská základna je po celém světě opravdu obrovská.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků