Toyota spouští program výroby náhradních dílů pro legendární sporťáky

Dělá to Mazda, začíná s tím Nissan a teď to čeká i Toyotu. Starat se o své starší je totiž základ.

Je až neuvěřitelné, jaká obrovská komunita vyrostla v posledních letech okolo japonských vozů. Svým způsobem za to může počátek tohoto tisíciletí. Vrchol tuningové scény, první filmy Rychle a zběsile a zástup tuningových publikací. Tehdy si širší veřejnost všimla, že japonské sporťáky jsou vlastně závodní auta.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Jejich motory měly často kořeny v motorsportu a byly schopné přežít úpravy i na tisíce koní. Na vrcholu tohoto japonského řetězce jsou vozy, jako Nissan Silvia, Nissan GT-R R34, nebo právě Toyota Supra. Konkrétně čtvrtá generace A80 patří mezi ty nejhodnotnější. Neméně dobře je na tom ale i třetí generace A70.

Vzhledem k obří popularitě vrací japonská automobilka do výroby tovární díly. Oznámil to prezident společnosti Gazoo Racing Shigeki Tomoyama. Sportovní divize automobilky tak nyní otevírá program GR Heritage Parts Project. Zatím se však neví, které díly přesně se budou znovu vyrábět.

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Toyota tak následuje další japonské výrobce, jakým je například Mazda, která opět vyrábí nové díly pro první generaci roadsteru MX-5. Otázkou teď zůstává, jestli se budou díly na Supry prodávat pouze v Japonsku. Uvidíme, fanouškovská základna je po celém světě opravdu obrovská.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků