Toyota spouští program výroby náhradních dílů pro legendární sporťáky

Dělá to Mazda, začíná s tím Nissan a teď to čeká i Toyotu. Starat se o své starší je totiž základ.

Je až neuvěřitelné, jaká obrovská komunita vyrostla v posledních letech okolo japonských vozů. Svým způsobem za to může počátek tohoto tisíciletí. Vrchol tuningové scény, první filmy Rychle a zběsile a zástup tuningových publikací. Tehdy si širší veřejnost všimla, že japonské sporťáky jsou vlastně závodní auta.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Jejich motory měly často kořeny v motorsportu a byly schopné přežít úpravy i na tisíce koní. Na vrcholu tohoto japonského řetězce jsou vozy, jako Nissan Silvia, Nissan GT-R R34, nebo právě Toyota Supra. Konkrétně čtvrtá generace A80 patří mezi ty nejhodnotnější. Neméně dobře je na tom ale i třetí generace A70.

Vzhledem k obří popularitě vrací japonská automobilka do výroby tovární díly. Oznámil to prezident společnosti Gazoo Racing Shigeki Tomoyama. Sportovní divize automobilky tak nyní otevírá program GR Heritage Parts Project. Zatím se však neví, které díly přesně se budou znovu vyrábět.

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Toyota tak následuje další japonské výrobce, jakým je například Mazda, která opět vyrábí nové díly pro první generaci roadsteru MX-5. Otázkou teď zůstává, jestli se budou díly na Supry prodávat pouze v Japonsku. Uvidíme, fanouškovská základna je po celém světě opravdu obrovská.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

včera | Svět motorů | 48 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků