Toyota spouští program výroby náhradních dílů pro legendární sporťáky

Dělá to Mazda, začíná s tím Nissan a teď to čeká i Toyotu. Starat se o své starší je totiž základ.

Je až neuvěřitelné, jaká obrovská komunita vyrostla v posledních letech okolo japonských vozů. Svým způsobem za to může počátek tohoto tisíciletí. Vrchol tuningové scény, první filmy Rychle a zběsile a zástup tuningových publikací. Tehdy si širší veřejnost všimla, že japonské sporťáky jsou vlastně závodní auta.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Jejich motory měly často kořeny v motorsportu a byly schopné přežít úpravy i na tisíce koní. Na vrcholu tohoto japonského řetězce jsou vozy, jako Nissan Silvia, Nissan GT-R R34, nebo právě Toyota Supra. Konkrétně čtvrtá generace A80 patří mezi ty nejhodnotnější. Neméně dobře je na tom ale i třetí generace A70.

Vzhledem k obří popularitě vrací japonská automobilka do výroby tovární díly. Oznámil to prezident společnosti Gazoo Racing Shigeki Tomoyama. Sportovní divize automobilky tak nyní otevírá program GR Heritage Parts Project. Zatím se však neví, které díly přesně se budou znovu vyrábět.

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Toyota tak následuje další japonské výrobce, jakým je například Mazda, která opět vyrábí nové díly pro první generaci roadsteru MX-5. Otázkou teď zůstává, jestli se budou díly na Supry prodávat pouze v Japonsku. Uvidíme, fanouškovská základna je po celém světě opravdu obrovská.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků