Toyota spolupracuje s Yamaha Motor

Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi.
Toyota spolupracuje s Yamaha Motor
Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi. Spolupráce se týká vývoje a výroby motorů pro automobily, motoristického sportu a námořní výroby.

Spolupráce obou firem se datuje od roku 1967, kdy Toyota společně s Yamahou vyvíjely stopadesátikoňovou dvoulitrovou pohonnou jednotku pro vůz Toyota 2000 GT, který dosahoval maximální rychlosti 220 km/h.

Toyota společně s Yamaha Motor rovněž vyjádřily přání prohloubit vzájemnou kooperaci a rozvíjet obchodní svazky při zachování vzájemné nezávislosti. Shoda panuje rovněž ve spolupráci při investicích.

Toyota získá 12,5 miliónu kacií Yamahy Motor od společnosti Yamaha Corporation. Důsledkem toho se Toyota stane druhým největším akcionářem Yahama Motor. V budoucnu pak Yamaha Motor a Yamaha získají po půl milionu akcií Toyoty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků