Toyota spolupracuje s Yamaha Motor

Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi.
Toyota spolupracuje s Yamaha Motor
Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi. Spolupráce se týká vývoje a výroby motorů pro automobily, motoristického sportu a námořní výroby.

Spolupráce obou firem se datuje od roku 1967, kdy Toyota společně s Yamahou vyvíjely stopadesátikoňovou dvoulitrovou pohonnou jednotku pro vůz Toyota 2000 GT, který dosahoval maximální rychlosti 220 km/h.

Toyota společně s Yamaha Motor rovněž vyjádřily přání prohloubit vzájemnou kooperaci a rozvíjet obchodní svazky při zachování vzájemné nezávislosti. Shoda panuje rovněž ve spolupráci při investicích.

Toyota získá 12,5 miliónu kacií Yamahy Motor od společnosti Yamaha Corporation. Důsledkem toho se Toyota stane druhým největším akcionářem Yahama Motor. V budoucnu pak Yamaha Motor a Yamaha získají po půl milionu akcií Toyoty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků