Toyota spolupracuje s Yamaha Motor

Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi.
Toyota spolupracuje s Yamaha Motor
Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi. Spolupráce se týká vývoje a výroby motorů pro automobily, motoristického sportu a námořní výroby.

Spolupráce obou firem se datuje od roku 1967, kdy Toyota společně s Yamahou vyvíjely stopadesátikoňovou dvoulitrovou pohonnou jednotku pro vůz Toyota 2000 GT, který dosahoval maximální rychlosti 220 km/h.

Toyota společně s Yamaha Motor rovněž vyjádřily přání prohloubit vzájemnou kooperaci a rozvíjet obchodní svazky při zachování vzájemné nezávislosti. Shoda panuje rovněž ve spolupráci při investicích.

Toyota získá 12,5 miliónu kacií Yamahy Motor od společnosti Yamaha Corporation. Důsledkem toho se Toyota stane druhým největším akcionářem Yahama Motor. V budoucnu pak Yamaha Motor a Yamaha získají po půl milionu akcií Toyoty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků