Toyota spolupracuje s Yamaha Motor

Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi.
Toyota spolupracuje s Yamaha Motor
Prezidenti společností Toyota Motor Co. A Yamaha Motor, pánové Fujio Cho a Tekehiko Hasegawa uzavřeli dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi. Spolupráce se týká vývoje a výroby motorů pro automobily, motoristického sportu a námořní výroby.

Spolupráce obou firem se datuje od roku 1967, kdy Toyota společně s Yamahou vyvíjely stopadesátikoňovou dvoulitrovou pohonnou jednotku pro vůz Toyota 2000 GT, který dosahoval maximální rychlosti 220 km/h.

Toyota společně s Yamaha Motor rovněž vyjádřily přání prohloubit vzájemnou kooperaci a rozvíjet obchodní svazky při zachování vzájemné nezávislosti. Shoda panuje rovněž ve spolupráci při investicích.

Toyota získá 12,5 miliónu kacií Yamahy Motor od společnosti Yamaha Corporation. Důsledkem toho se Toyota stane druhým největším akcionářem Yahama Motor. V budoucnu pak Yamaha Motor a Yamaha získají po půl milionu akcií Toyoty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků