Toyota si zakládá na hybridech a moderních dieslech

Toyota, průkupník v hybridní technologii, chce zvýšit produkci ekologicky šetrného modelu Prius v tomto roce více jak dvojnásobně.

“Dosavadní prodeje hybridních vozů ukazují, že Toyota se vydala dobrou cestou a z 8200 prodaných hybridních aut v minulém roce očekáváme nárust na 20000 prodaných aut v tomhle roce”, vyjádřil se manažer divize Toyota Europe Thierry Dombreval v úterý 13.9. na autosalone IAA ve Frankfurtu. 180 tisíc prodaných kousků Toyoty Prius, které například ve velkém jezdí v americké metropole Los Angeles jako kultovní auto, hovoří za vše. Moderní dieselová technologie má taktéž posunout Toyotu dál.

Toyota má výhled v roku 2005 prodat 980 tisíc vozidel v Europě. Oproti minulému roku se za prvních 8 mésíců prodeje zvýšili o čtyři procenta na výsledních 650 tisíc vozidel. Cílem Toyoty je nárust 5,2 procenta.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků