Toyota si zakládá na hybridech a moderních dieslech

Toyota, průkupník v hybridní technologii, chce zvýšit produkci ekologicky šetrného modelu Prius v tomto roce více jak dvojnásobně.

“Dosavadní prodeje hybridních vozů ukazují, že Toyota se vydala dobrou cestou a z 8200 prodaných hybridních aut v minulém roce očekáváme nárust na 20000 prodaných aut v tomhle roce”, vyjádřil se manažer divize Toyota Europe Thierry Dombreval v úterý 13.9. na autosalone IAA ve Frankfurtu. 180 tisíc prodaných kousků Toyoty Prius, které například ve velkém jezdí v americké metropole Los Angeles jako kultovní auto, hovoří za vše. Moderní dieselová technologie má taktéž posunout Toyotu dál.

Toyota má výhled v roku 2005 prodat 980 tisíc vozidel v Europě. Oproti minulému roku se za prvních 8 mésíců prodeje zvýšili o čtyři procenta na výsledních 650 tisíc vozidel. Cílem Toyoty je nárust 5,2 procenta.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků