Toyota si zakládá na hybridech a moderních dieslech

Toyota, průkupník v hybridní technologii, chce zvýšit produkci ekologicky šetrného modelu Prius v tomto roce více jak dvojnásobně.

“Dosavadní prodeje hybridních vozů ukazují, že Toyota se vydala dobrou cestou a z 8200 prodaných hybridních aut v minulém roce očekáváme nárust na 20000 prodaných aut v tomhle roce”, vyjádřil se manažer divize Toyota Europe Thierry Dombreval v úterý 13.9. na autosalone IAA ve Frankfurtu. 180 tisíc prodaných kousků Toyoty Prius, které například ve velkém jezdí v americké metropole Los Angeles jako kultovní auto, hovoří za vše. Moderní dieselová technologie má taktéž posunout Toyotu dál.

Toyota má výhled v roku 2005 prodat 980 tisíc vozidel v Europě. Oproti minulému roku se za prvních 8 mésíců prodeje zvýšili o čtyři procenta na výsledních 650 tisíc vozidel. Cílem Toyoty je nárust 5,2 procenta.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků