Toyota Sequoia: obří SUV na americký způsob

Nová Sequoia nabídne všechno, co může Američan od velkého SUV očekávat. Pohodlí, mohutnost i mohutnou spotřebu.

Model Sequoia na starém kontinentu není příliš známý, ovšem za Atlantikem je vůz doslova etalonem mezi tzv. full-size SUV. Toyota Sequoia je postavena na základě modelu Tundra, který směle konkuruje všem ostatním americkým pick-upům. Nyní ale byla na probíhajícím autosalonu v Los Angeles představena druhá generace tohoto vozu, a tak se pojďme podívat, co nabídne.

To co v autě očekává téměř každý Američan je pořádný motor a tento vůz nemůže být výjimkou. Zákazník bude mít na výběr mezi 4,7 l a 5,7 l osmiválcem, přičemž ten menší motor nabídne výkon 203 kW (276 koní). Větší agregát pak disponuje silou 280 kW (381 koní) a maximálním točivým momentem 544 Nm. Samozřejmostí je inteligentní pohon všech čtyř kol. K většímu motoru bude standardně dodáván šestistupňový, a k menšímu motoru pětistupňový automat. Vůz bude standardně obut do 18-ti palcových pneumatik o rozměrech 275/65

Přesuňme se do interiéru vozu, kde si ve full výbavě bude posádka moci vychutnat multimediální systém, palubní počítač, vstavěný DVD přehrávač a podobně. Samozřejmostí je možnost propojení s palubním počítačem přes Bluetooth, automatická klimatizace, vyhřívaná sedadla, tempomat, pokročilý parkovací systém a satelitní navigace.

Koneckonců, při nejnovějším trendu hybridizace podobných vozů, se možná i tento model dočká „čistého pohonu“, vždyť průkopník v oblasti hybridních vozidel se nemůže nechat zahanbit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Sequoia
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků