Toyota Sequoia: obří SUV na americký způsob

Nová Sequoia nabídne všechno, co může Američan od velkého SUV očekávat. Pohodlí, mohutnost i mohutnou spotřebu.

Model Sequoia na starém kontinentu není příliš známý, ovšem za Atlantikem je vůz doslova etalonem mezi tzv. full-size SUV. Toyota Sequoia je postavena na základě modelu Tundra, který směle konkuruje všem ostatním americkým pick-upům. Nyní ale byla na probíhajícím autosalonu v Los Angeles představena druhá generace tohoto vozu, a tak se pojďme podívat, co nabídne.

To co v autě očekává téměř každý Američan je pořádný motor a tento vůz nemůže být výjimkou. Zákazník bude mít na výběr mezi 4,7 l a 5,7 l osmiválcem, přičemž ten menší motor nabídne výkon 203 kW (276 koní). Větší agregát pak disponuje silou 280 kW (381 koní) a maximálním točivým momentem 544 Nm. Samozřejmostí je inteligentní pohon všech čtyř kol. K většímu motoru bude standardně dodáván šestistupňový, a k menšímu motoru pětistupňový automat. Vůz bude standardně obut do 18-ti palcových pneumatik o rozměrech 275/65

Přesuňme se do interiéru vozu, kde si ve full výbavě bude posádka moci vychutnat multimediální systém, palubní počítač, vstavěný DVD přehrávač a podobně. Samozřejmostí je možnost propojení s palubním počítačem přes Bluetooth, automatická klimatizace, vyhřívaná sedadla, tempomat, pokročilý parkovací systém a satelitní navigace.

Koneckonců, při nejnovějším trendu hybridizace podobných vozů, se možná i tento model dočká „čistého pohonu“, vždyť průkopník v oblasti hybridních vozidel se nemůže nechat zahanbit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Sequoia

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (7) Další článek: Volkswagen Caddy také s motorem 2,0 TDI

Témata článku: , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz