Toyota se zapojí do vývoje prvního japonského dopravního letadla

Zajímavou zprávu ohledně svých blízkých investicí vypustila japonská Toyota. Automobilka se chystá zapojit do programu prvního japonského dopravního letadla, které má operovat výhradně na domácích linkách. Výše investice má činit 96 milionů dolarů.

Za projektem letounu stojí Mitsubishi Heavy Industries a vedle Toyoty se do projektu zapojily také společnosti Mitsui a Sumitomo. Stroj bude schopen přepravit 70-90 lidí a jeho nasazení na pravidelné linky se očekává v roce 2013. Výrobce již dokonce zaznamenal 25 objednávek od letecké společnosti All Nippon Airways.

Důvody vstupu Toyoty do projektu jsou vskutku jasné - dopravní letoun je vrcholem technologii, a tak má automobilka jednoduše zájem rozšířit své pole působnosti. Navíc jde o letadlo japonské. Největší rival Toyoty, Honda, navíc disponuje svým vlastním business jetem HondaJet.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků