Toyota se zapojí do vývoje prvního japonského dopravního letadla

Zajímavou zprávu ohledně svých blízkých investicí vypustila japonská Toyota. Automobilka se chystá zapojit do programu prvního japonského dopravního letadla, které má operovat výhradně na domácích linkách. Výše investice má činit 96 milionů dolarů.

Za projektem letounu stojí Mitsubishi Heavy Industries a vedle Toyoty se do projektu zapojily také společnosti Mitsui a Sumitomo. Stroj bude schopen přepravit 70-90 lidí a jeho nasazení na pravidelné linky se očekává v roce 2013. Výrobce již dokonce zaznamenal 25 objednávek od letecké společnosti All Nippon Airways.

Důvody vstupu Toyoty do projektu jsou vskutku jasné - dopravní letoun je vrcholem technologii, a tak má automobilka jednoduše zájem rozšířit své pole působnosti. Navíc jde o letadlo japonské. Největší rival Toyoty, Honda, navíc disponuje svým vlastním business jetem HondaJet.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků