Toyota se zapojí do vývoje prvního japonského dopravního letadla

Zajímavou zprávu ohledně svých blízkých investicí vypustila japonská Toyota. Automobilka se chystá zapojit do programu prvního japonského dopravního letadla, které má operovat výhradně na domácích linkách. Výše investice má činit 96 milionů dolarů.

Za projektem letounu stojí Mitsubishi Heavy Industries a vedle Toyoty se do projektu zapojily také společnosti Mitsui a Sumitomo. Stroj bude schopen přepravit 70-90 lidí a jeho nasazení na pravidelné linky se očekává v roce 2013. Výrobce již dokonce zaznamenal 25 objednávek od letecké společnosti All Nippon Airways.

Důvody vstupu Toyoty do projektu jsou vskutku jasné - dopravní letoun je vrcholem technologii, a tak má automobilka jednoduše zájem rozšířit své pole působnosti. Navíc jde o letadlo japonské. Největší rival Toyoty, Honda, navíc disponuje svým vlastním business jetem HondaJet.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků