Toyota se stala největší automobilkou na světě

Japonská automobilka Toyota se stala největším výrobcem automobilů na světě. Ačkoli jsme i my dlouhodobě avizovali, že k tomu jednou dojede, prakticky nikdo z analytiků neočekával, že by k tomu mohlo dojít již v prvním čtvrtletí letošního roku. Ale stalo se, za první tři měsíce prodala Toyota 2,35 mil. automobilů a předstihla tak dlouholetého lídra General Motors, který prodal „jen” 2,26 mil. automobilů.

Toyota dosáhla tohoto výsledku po systematické práci, která trvala řadu let. Od velké automobilky se vypracovala na celosvětovou jedničku, která se dokázala prosadit na všech kontinentech a všude prakticky zdomácněla.

Toyota dokázala získat renomé spolehlivé automobilky, jejíž vozy se obvykle umísťují na předních místech všemožných srovnání. Toyota navíc dokázala uspět i s novými technologiemi, jako jsou mj. hybridní vozy. Ty si získaly ohromnou popularitu hlavně za Atlantikem. A i když designově zůstává Toyota věrna svému konzevrativnismu a v některých zemích dokonce trpí nálepkami typu „značka pro důchodce”, dokázaly její produkty oslovit takové množství zákazníků, jako žádné jiné na světě.

Úspěch je o to cennější, že Toyota prodává drtivou většinu svých aut pod jedinou značkou, konkurence obvykle vsází na mnohem širší portfolio.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků