Toyota se stala největší automobilkou na světě

Japonská automobilka Toyota se stala největším výrobcem automobilů na světě. Ačkoli jsme i my dlouhodobě avizovali, že k tomu jednou dojede, prakticky nikdo z analytiků neočekával, že by k tomu mohlo dojít již v prvním čtvrtletí letošního roku. Ale stalo se, za první tři měsíce prodala Toyota 2,35 mil. automobilů a předstihla tak dlouholetého lídra General Motors, který prodal „jen” 2,26 mil. automobilů.

Toyota dosáhla tohoto výsledku po systematické práci, která trvala řadu let. Od velké automobilky se vypracovala na celosvětovou jedničku, která se dokázala prosadit na všech kontinentech a všude prakticky zdomácněla.

Toyota dokázala získat renomé spolehlivé automobilky, jejíž vozy se obvykle umísťují na předních místech všemožných srovnání. Toyota navíc dokázala uspět i s novými technologiemi, jako jsou mj. hybridní vozy. Ty si získaly ohromnou popularitu hlavně za Atlantikem. A i když designově zůstává Toyota věrna svému konzevrativnismu a v některých zemích dokonce trpí nálepkami typu „značka pro důchodce”, dokázaly její produkty oslovit takové množství zákazníků, jako žádné jiné na světě.

Úspěch je o to cennější, že Toyota prodává drtivou většinu svých aut pod jedinou značkou, konkurence obvykle vsází na mnohem širší portfolio.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků