Toyota se stala největší automobilkou na světě

Japonská automobilka Toyota se stala největším výrobcem automobilů na světě. Ačkoli jsme i my dlouhodobě avizovali, že k tomu jednou dojede, prakticky nikdo z analytiků neočekával, že by k tomu mohlo dojít již v prvním čtvrtletí letošního roku. Ale stalo se, za první tři měsíce prodala Toyota 2,35 mil. automobilů a předstihla tak dlouholetého lídra General Motors, který prodal „jen” 2,26 mil. automobilů.

Toyota dosáhla tohoto výsledku po systematické práci, která trvala řadu let. Od velké automobilky se vypracovala na celosvětovou jedničku, která se dokázala prosadit na všech kontinentech a všude prakticky zdomácněla.

Toyota dokázala získat renomé spolehlivé automobilky, jejíž vozy se obvykle umísťují na předních místech všemožných srovnání. Toyota navíc dokázala uspět i s novými technologiemi, jako jsou mj. hybridní vozy. Ty si získaly ohromnou popularitu hlavně za Atlantikem. A i když designově zůstává Toyota věrna svému konzevrativnismu a v některých zemích dokonce trpí nálepkami typu „značka pro důchodce”, dokázaly její produkty oslovit takové množství zákazníků, jako žádné jiné na světě.

Úspěch je o to cennější, že Toyota prodává drtivou většinu svých aut pod jedinou značkou, konkurence obvykle vsází na mnohem širší portfolio.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků