Toyota se podívala na zoubek roztomilému Daihatsu. Vznikl tento malý bastard

Automobilka Daihatsu patří od roku 2016 pod Toyotu. Na její jediný sportovně střižený model se nyní podívala divize Gazoo Racing.

Japonské zastoupení Toyoty odhalilo zbrusu nové miniauto, které se na všechny strany ohání roztomilostí. Vůz začal svůj život jako Daihatsu, Toyota si jej ale vzala a zavřela do dílny s nápisem GR (Gazoo Racing). Jak asi tušíte, z obyčejných aut zde dělají pěkně rychlé mašiny.

Malé Daihatsu se proměnilo v široký Nissan GT-R. Liberty Walk se zase činí

Malé Daihatsu se proměnilo v široký Nissan GT-R. Liberty Walk se zase činí

Copen GR Sport je roadster postavený jako hardcore sportovní auto. Největší pozornost byla věnována podvozku a ostřejšímu vzhledu. Vůz by měl být nyní tužší, s lepším odpružením a elektrickým posilovačem řízení.

Toyota neposkytuje žádná čísla. Víme jen, že tříválcový přeplňovaný motor zůstává na stejném zdvihovém objemu 660 cm3 (jinak by auto nesplňovalo umístění v obchodní třídě kei car) a nabídka převodovek zůstává u pětistupňového manuálu a bezstupňovém CVT s pádly pod volantem a sedmi virtuálními stupni.

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

V přepočtu stojí Coopen GR Sport jen lehce přes půl milionu korun. Je ale bohužel určen pouze pro japonský trh. Značka Daihatsu to na českém trhu po nějaké době vzdala a oficiální zastoupení tu brzy nebude již deset let.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků