Toyota se inspirovala Nordschleife. V Japonsku otevírá svůj nový testovací polygon

Toyota v Japonsku otevírá nový testovací polygon, který si vzal mimo jiné částečně inspiraci také v legendárním Zeleném pekle.

Testovací polygony hrají při vývoji nových modelů zásadní roli, a přestože velké množství automobilek včetně japonské Toyoty má vlastní testovací zařízení rovněž poblíž slavného Nürburgringu a jeho Severní smyčky, pochopitelně výrobci spoléhají taktéž na soukromé polygony, kde může vývoj nových aut z řady důvodů probíhat mnohem efektivněji.    

Toyota proto otevírá zbrusu nové testovací zařízení rovněž u svého domácího města Tojota v prefektuře Aiči. Polygon Toyota Technical Center Shimoyama má rozlohu 650,8 hektaru a zahrnuje specializované tratě pro testování nejrůznějších disciplín, nechybí zde rovinka pro testování maximální rychlosti a nakonec ani okruh o délce 5,3 kilometru.

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Právě na zmíněném okruhu se měla Toyota inspirovat mnoha světovými tratěmi a jejich zatáčky a úseky replikovat pro svůj nový polygon. Pochopitelně tak nebyly vynechány některé části Severní smyčky Nürburgringu, jelikož místní terén podobně střižené trati s charakterem okresky nahrává.

K otevření nového polygonu se vyjádřil i samotný prezident automobilky Akio Toyoda. „S replikováním nejrůznějších jízdních podmínek na novém zkušebním polygonu máme v plánu nadále důkladně testovat a vyvíjet vozidla, která budou definicí zábavy za volantem,“ uvedl Toyoda.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Některé části testovacího zařízená však stále čekají na dostavení a automobilka chce rozsah možností ještě prohloubit. V plné síle tak bude Toyota Technical Center Shimoyama fungovat až v roce 2023.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků