Toyota se inspirovala Nordschleife. V Japonsku otevírá svůj nový testovací polygon

Toyota v Japonsku otevírá nový testovací polygon, který si vzal mimo jiné částečně inspiraci také v legendárním Zeleném pekle.

Testovací polygony hrají při vývoji nových modelů zásadní roli, a přestože velké množství automobilek včetně japonské Toyoty má vlastní testovací zařízení rovněž poblíž slavného Nürburgringu a jeho Severní smyčky, pochopitelně výrobci spoléhají taktéž na soukromé polygony, kde může vývoj nových aut z řady důvodů probíhat mnohem efektivněji.    

Toyota proto otevírá zbrusu nové testovací zařízení rovněž u svého domácího města Tojota v prefektuře Aiči. Polygon Toyota Technical Center Shimoyama má rozlohu 650,8 hektaru a zahrnuje specializované tratě pro testování nejrůznějších disciplín, nechybí zde rovinka pro testování maximální rychlosti a nakonec ani okruh o délce 5,3 kilometru.

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Právě na zmíněném okruhu se měla Toyota inspirovat mnoha světovými tratěmi a jejich zatáčky a úseky replikovat pro svůj nový polygon. Pochopitelně tak nebyly vynechány některé části Severní smyčky Nürburgringu, jelikož místní terén podobně střižené trati s charakterem okresky nahrává.

K otevření nového polygonu se vyjádřil i samotný prezident automobilky Akio Toyoda. „S replikováním nejrůznějších jízdních podmínek na novém zkušebním polygonu máme v plánu nadále důkladně testovat a vyvíjet vozidla, která budou definicí zábavy za volantem,“ uvedl Toyoda.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Některé části testovacího zařízená však stále čekají na dostavení a automobilka chce rozsah možností ještě prohloubit. V plné síle tak bude Toyota Technical Center Shimoyama fungovat až v roce 2023.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 195 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků