Toyota se inspirovala Nordschleife. V Japonsku otevírá svůj nový testovací polygon

Toyota v Japonsku otevírá nový testovací polygon, který si vzal mimo jiné částečně inspiraci také v legendárním Zeleném pekle.

Testovací polygony hrají při vývoji nových modelů zásadní roli, a přestože velké množství automobilek včetně japonské Toyoty má vlastní testovací zařízení rovněž poblíž slavného Nürburgringu a jeho Severní smyčky, pochopitelně výrobci spoléhají taktéž na soukromé polygony, kde může vývoj nových aut z řady důvodů probíhat mnohem efektivněji.    

Toyota proto otevírá zbrusu nové testovací zařízení rovněž u svého domácího města Tojota v prefektuře Aiči. Polygon Toyota Technical Center Shimoyama má rozlohu 650,8 hektaru a zahrnuje specializované tratě pro testování nejrůznějších disciplín, nechybí zde rovinka pro testování maximální rychlosti a nakonec ani okruh o délce 5,3 kilometru.

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Právě na zmíněném okruhu se měla Toyota inspirovat mnoha světovými tratěmi a jejich zatáčky a úseky replikovat pro svůj nový polygon. Pochopitelně tak nebyly vynechány některé části Severní smyčky Nürburgringu, jelikož místní terén podobně střižené trati s charakterem okresky nahrává.

K otevření nového polygonu se vyjádřil i samotný prezident automobilky Akio Toyoda. „S replikováním nejrůznějších jízdních podmínek na novém zkušebním polygonu máme v plánu nadále důkladně testovat a vyvíjet vozidla, která budou definicí zábavy za volantem,“ uvedl Toyoda.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Některé části testovacího zařízená však stále čekají na dostavení a automobilka chce rozsah možností ještě prohloubit. V plné síle tak bude Toyota Technical Center Shimoyama fungovat až v roce 2023.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků