Toyota se inspirovala Nordschleife. V Japonsku otevírá svůj nový testovací polygon

Toyota v Japonsku otevírá nový testovací polygon, který si vzal mimo jiné částečně inspiraci také v legendárním Zeleném pekle.

Testovací polygony hrají při vývoji nových modelů zásadní roli, a přestože velké množství automobilek včetně japonské Toyoty má vlastní testovací zařízení rovněž poblíž slavného Nürburgringu a jeho Severní smyčky, pochopitelně výrobci spoléhají taktéž na soukromé polygony, kde může vývoj nových aut z řady důvodů probíhat mnohem efektivněji.    

Toyota proto otevírá zbrusu nové testovací zařízení rovněž u svého domácího města Tojota v prefektuře Aiči. Polygon Toyota Technical Center Shimoyama má rozlohu 650,8 hektaru a zahrnuje specializované tratě pro testování nejrůznějších disciplín, nechybí zde rovinka pro testování maximální rychlosti a nakonec ani okruh o délce 5,3 kilometru.

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Nejlepší hybrid podle Britů: Nejnovější Toyota Corolla nadchla místní experty

Právě na zmíněném okruhu se měla Toyota inspirovat mnoha světovými tratěmi a jejich zatáčky a úseky replikovat pro svůj nový polygon. Pochopitelně tak nebyly vynechány některé části Severní smyčky Nürburgringu, jelikož místní terén podobně střižené trati s charakterem okresky nahrává.

K otevření nového polygonu se vyjádřil i samotný prezident automobilky Akio Toyoda. „S replikováním nejrůznějších jízdních podmínek na novém zkušebním polygonu máme v plánu nadále důkladně testovat a vyvíjet vozidla, která budou definicí zábavy za volantem,“ uvedl Toyoda.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Některé části testovacího zařízená však stále čekají na dostavení a automobilka chce rozsah možností ještě prohloubit. V plné síle tak bude Toyota Technical Center Shimoyama fungovat až v roce 2023.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků