Toyota Rush, menší bratr RAV4 již za pár měsíců

Toyota ještě v letošním roce představí na evropských trzích nové SUV Rush, které se zařadí vedle oblíbené Toyoty RAV4. Půjde o relativně malý model, který má vyplnit mezeru v dynamicky se rozvíjejícím segmentu.
Toyota Rush, menší bratr RAV4 již za pár měsíců

Toyota chystá nejen pro Evropu malý vůz kategorie SUV. Toyota Rush je postavena na platformě, kterou představila automobilka Daihatsu u svého modelu Be-go. Rush se zařadí do kategorie opravdu malých SUV. Na délku měří 3 995 mm, na šířku 1 695 mm a na výšku 1 695 mm. Rozvor má hodnotu 2 580 mm. Zavazadelník bude disponovat základním objemem 380 litrů, který půjde zvětšit až na 755 l. Pod kapotou se objeví motor o objemu 1,5 litru s výkonem 80 kW (109 k). Později se má motorová nabídka zvětšit, aby pokryla poptávku. Rush se bude prodávat v Japonsku, kde mu konkuruje identický Daihatsu Terios, ale také v Evropě, kde by se měl objevit na konci tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Rush

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků