Toyota RAV4 prošla vylepšením. Teď si s vámi bude povídat a nechá se i na dálku ovládat

Toyota pojala modernizaci RAV4 ve střídmém duchu a kromě nového laku ji dopřála novinky zejména digitálního charakteru. Ty zvyšují komfort i bezpečnost posádky.

Toyota si pro modelový ročník RAV4 připravila několik novinek. Převážně se jedná o prvky z digitálního světa se zvýšenou podporou a ochranou řidiče. Stěžejní je nové multimediální zařízení s 10,5palcovou obrazovkou a cloudovou navigací v základu. Se čtyřletým online balíčkem zdarma přináší multimédia a kvalitní podporu na cestách díky dopravním informacím v reálném čase. Samozřejmostí je spárování skrz platformu Android Auto a bezdrátový Apple CarPlay.

Plug-in hybridní verze mají posílenou výbavu v podobě navigace bez nutnosti cloudového připojení. Na cestách poskytují informace o počasí v dané lokalitě, upozornění na nízkoemisní zóny a případná omezení. Také umí sledovat dálniční dopravní značení.

Uživatelé mohou dále využít doplňkové aplikace MyT, díky níž si mohou procházet na chytrém telefonu jízdní data, stav paliva v nádrži nebo sledovat lokaci vozu. A nejen to. Na dálku je možné ovládat zámky, zkontrolovat polohu oken, zhasnutá světla, rozblikat výstražná světla nebo nastavit požadovanou teplotu kabiny před jízdou. Tento balíček je standardem pro střední výbavovou linii.

S vozidlem je možné komunikovat i pomocí palubního hlasového agenta reagujícího na české hovorové povely. Když řeknete „Je mi zima“, zavře okna nebo zvýší teplotu klimatizace. Umí ovládat také nastavení multimédií a telefonu.

Vyspělému infotainmentu sekunduje digitální TFT přístrojový štít s úhlopříčkou 12,3 palce. Ten umožňuje personalizaci prostředí prostřednictvím čtyřech stylů a třech uspořádání. Smyslem bylo snížit rozptylování řidiče, jelikož má preferované jízdní i doplňkové informace přímo před sebou. Digitální panel mají všechny RAV4 s výjimkou základní výbavy.

Z bezpečnostních systémů sady Toyota Safety Sense stojí za zmínku asistent průjezdu křižovatkou, který upozorní na chodce a v případně nutnosti sám zasáhne. Nouzový asistent řízení také řidiči pomůže vykonat úhybný manévr v případě potenciálního středu s chodcem, cyklistou, nebo zaparkovaným vozem. To vše se snahou udržet se v jízdním pruhu.

Aby změny nebyly pouze technické, RAV4 (s výjimkou verze Adventure) bude možné objednat v bílé perleti Platinum. U výbavy Selection ji doplní černá střecha.

Toyota RAV4

Kdysi měla Toyota RAV segment kompaktních SUV jen pro sebe, dnes musí o místo na slunci bojovat s nesčetnými konkurenty. V roce 2018 se začala prodávat už pátá řada Toyoty RAV, která zaujme excentrickým vzhledem a je na nové platformě TGNA, což znamená mírné rozšíření vozu.

Ceny a výbava • Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid • Nejčernější SUV • Test Toyota RAV4 2.0 AWD Multidrive S

Diskuze (5) Další článek: Elektrický Ioniq 6 hodlá oslnit aerodynamikou a proudnicovými tvary. Na skicách vypadá jako kapka vody

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz