Toyota RAV4 další generace přijede v roce 2005

Toyota RAV4 je na trhu už od roku 1994 a společně s Hondou CR-V a Suzuki Vitarou nemají na trhu menších SUV/offroadů příliš velkou konkurenci. Ta přichází až nyní s modely Kia Sportage či Hyundai Tucson, v roce 2006 se objeví nový Chevrolet (koncept S3X), Opel bude mít další generaci Frontery (rovněž vychází z S3X) a svoje SUV plánuje i Fiat. Otázkou je, zda za konkurenta RAV4 považovat i nové BMW X3, jehož cena je oproti toyotě docela vysoká.

Nová generace RAV4 bude mít větší délku, zvětší se i rozvor; třídvéřová verze bude mít rovné čtyři metry. Vývojové centrum slibuje nejen více místa uvnitř, ale i větší zavazadlový prostor. Design nové generace má více připomínat většího Land Cruisera, interiér dostane chromované a hliníkové doplňky. Zájemci si budou moci vybrat mezi náhonem na přední kola, nebo variantou 4x4. Nabídka motorů bude veskrze standardní, najdete v ní klasické benzínové čtyřválce 1.8 (92 kW) a 2.0 (110 kW) a naftový čtyřválec D-4D se vstřikováním Common-Rail II (85 kW).

Pro americký trh plánuje Toyota doplnit nabídku benzínovým motorem 3.0 V6 (162 kW); zda se dostane i na evropský trh, je zatím otázkou, Toyota v tomto ohledu nevyslovila konečné stanovisko. Věří ale, že by se nejsilnější verze mohla prodávat dobře. Na německém trhu je totiž největší zájem o nejdražší verzi, zatímco třídvéřové provedení s motorem 1.8 tvoří jen necelých 10% prodejů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků