Toyota RAV4 další generace přijede v roce 2005

Toyota RAV4 je na trhu už od roku 1994 a společně s Hondou CR-V a Suzuki Vitarou nemají na trhu menších SUV/offroadů příliš velkou konkurenci. Ta přichází až nyní s modely Kia Sportage či Hyundai Tucson, v roce 2006 se objeví nový Chevrolet (koncept S3X), Opel bude mít další generaci Frontery (rovněž vychází z S3X) a svoje SUV plánuje i Fiat. Otázkou je, zda za konkurenta RAV4 považovat i nové BMW X3, jehož cena je oproti toyotě docela vysoká.

Nová generace RAV4 bude mít větší délku, zvětší se i rozvor; třídvéřová verze bude mít rovné čtyři metry. Vývojové centrum slibuje nejen více místa uvnitř, ale i větší zavazadlový prostor. Design nové generace má více připomínat většího Land Cruisera, interiér dostane chromované a hliníkové doplňky. Zájemci si budou moci vybrat mezi náhonem na přední kola, nebo variantou 4x4. Nabídka motorů bude veskrze standardní, najdete v ní klasické benzínové čtyřválce 1.8 (92 kW) a 2.0 (110 kW) a naftový čtyřválec D-4D se vstřikováním Common-Rail II (85 kW).

Pro americký trh plánuje Toyota doplnit nabídku benzínovým motorem 3.0 V6 (162 kW); zda se dostane i na evropský trh, je zatím otázkou, Toyota v tomto ohledu nevyslovila konečné stanovisko. Věří ale, že by se nejsilnější verze mohla prodávat dobře. Na německém trhu je totiž největší zájem o nejdražší verzi, zatímco třídvéřové provedení s motorem 1.8 tvoří jen necelých 10% prodejů.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků