Toyota RAV4 2,2 D-4D 135 dostala filter pevných častíc

V minulom roku predala Toyota v Európe 126 tisíc vozidiel populárneho modelu RAV4, čím sa toto SUV stalo už šiestym rokom najpredávanejším automobilom tejto kategórie. Zakladateľ tejto čoraz populárnejšej triedy tak prekročil stanovené plány až o 26%.

My sme otestovali vrcholný model 2,2 D-Cat so 177 naftovými koňmi v najvyššej výbave X+. Toyota predala s týmto motorom viac ako 22 tisíc vozidiel, čo prekročilo pôvodné plány o viac 45%.

Od marca 2007 je najpredávanejšia motorizácia 2,2 D-4D 135 sériovo vybavená filtrom pevných častíc, ktorý doposiaľ patril len výkonnejšej verzii agregátu. Motory budú s týmto filtrom dodávané vo všetkých štátoch Európy. Toyota týmto krokom napĺňa svoje plány zamerané na čo najvyššiu ekológiu.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota RAV4


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků