Toyota RAV4 2,2 D-4D 135 dostala filter pevných častíc

V minulom roku predala Toyota v Európe 126 tisíc vozidiel populárneho modelu RAV4, čím sa toto SUV stalo už šiestym rokom najpredávanejším automobilom tejto kategórie. Zakladateľ tejto čoraz populárnejšej triedy tak prekročil stanovené plány až o 26%.

My sme otestovali vrcholný model 2,2 D-Cat so 177 naftovými koňmi v najvyššej výbave X+. Toyota predala s týmto motorom viac ako 22 tisíc vozidiel, čo prekročilo pôvodné plány o viac 45%.

Od marca 2007 je najpredávanejšia motorizácia 2,2 D-4D 135 sériovo vybavená filtrom pevných častíc, ktorý doposiaľ patril len výkonnejšej verzii agregátu. Motory budú s týmto filtrom dodávané vo všetkých štátoch Európy. Toyota týmto krokom napĺňa svoje plány zamerané na čo najvyššiu ekológiu.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota RAV4


Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

včera | Miro Mihálik | 33 příspěvků
Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků