Toyota: první japonský výrobce aut v Rusku

Toyota se stane první japonskou automobilkou, která bude vyrábět v Rusku své vozy. Zatím ale nebyly zveřejněny žádné podrobnosti ohledně termínů a umístění nové továrny. V ní by se zpočátku mělo vyrábět 25 tisíc vozů ročně, časem by produkce mohla stoupnout až na čtyřnásobek.

Toyota je po Fordu či Renaultu další automobilkou, která hodlá využít dostatku pracovní síly a nízkých mezd; Renault otevřel svůj nový závod za 300 milionů dolarů poblíž Moskvy teprve nedávno. V Rusku hodlá postavit továrnu i koncern Volkswagen, který se prý poohlíží po vhodné lokalitě.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků