Toyota prodala v Evropě 100 tisíc Priusů

Toyota Motor Europe oznámila že celkové prodeje modelu Prius přesáhly v Evropě počet 100 000 kusů. Od roku 2000 se v Evropě prodalo celkem 100 821 vozidel Prius, přičemž více než jedna třetina tohoto počtu byla prodána během posledních dvanácti měsíců.

Dosažené výsledky jdou ruku v ruce s celosvětovými prodejními výsledky, které představují již jeden milion prodaných vozů. Model Toyota Prius byl poprvé představen v roce 1997 jako celosvětově vůbec první velkosériově vyráběný vůz s hybridním pohonem. Pro rok 2008 si TME stanovila cíl navýšit celkový prodej vozů Toyota a Lexus s hybridním pohonem o více než 20 %.

Pod značkami Toyota a Lexus se na Evropském trhu v současnosti prodávají čtyři modely se systémem hybridního pohonu Hybrid Synergy Drive, resp. Lexus Hybrid Drive. Úhrnný celosvětový prodej vozů s hybridním pohonem je přibližně 1,5 mil. kusů. Toyota má v plánu na počátku příští dekády prodávat celosvětově 1 milion vozů s hybridním pohonem ročně. Evropské prodeje by měly představovat přibližně 10 % tohoto objemu.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota Prius

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků