Toyota prodala v Evropě 100 tisíc Priusů

Toyota Motor Europe oznámila že celkové prodeje modelu Prius přesáhly v Evropě počet 100 000 kusů. Od roku 2000 se v Evropě prodalo celkem 100 821 vozidel Prius, přičemž více než jedna třetina tohoto počtu byla prodána během posledních dvanácti měsíců.

Dosažené výsledky jdou ruku v ruce s celosvětovými prodejními výsledky, které představují již jeden milion prodaných vozů. Model Toyota Prius byl poprvé představen v roce 1997 jako celosvětově vůbec první velkosériově vyráběný vůz s hybridním pohonem. Pro rok 2008 si TME stanovila cíl navýšit celkový prodej vozů Toyota a Lexus s hybridním pohonem o více než 20 %.

Pod značkami Toyota a Lexus se na Evropském trhu v současnosti prodávají čtyři modely se systémem hybridního pohonu Hybrid Synergy Drive, resp. Lexus Hybrid Drive. Úhrnný celosvětový prodej vozů s hybridním pohonem je přibližně 1,5 mil. kusů. Toyota má v plánu na počátku příští dekády prodávat celosvětově 1 milion vozů s hybridním pohonem ročně. Evropské prodeje by měly představovat přibližně 10 % tohoto objemu.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota Prius

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 4 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky