Toyota prodala v Evropě 100 tisíc Priusů

Toyota Motor Europe oznámila že celkové prodeje modelu Prius přesáhly v Evropě počet 100 000 kusů. Od roku 2000 se v Evropě prodalo celkem 100 821 vozidel Prius, přičemž více než jedna třetina tohoto počtu byla prodána během posledních dvanácti měsíců.

Dosažené výsledky jdou ruku v ruce s celosvětovými prodejními výsledky, které představují již jeden milion prodaných vozů. Model Toyota Prius byl poprvé představen v roce 1997 jako celosvětově vůbec první velkosériově vyráběný vůz s hybridním pohonem. Pro rok 2008 si TME stanovila cíl navýšit celkový prodej vozů Toyota a Lexus s hybridním pohonem o více než 20 %.

Pod značkami Toyota a Lexus se na Evropském trhu v současnosti prodávají čtyři modely se systémem hybridního pohonu Hybrid Synergy Drive, resp. Lexus Hybrid Drive. Úhrnný celosvětový prodej vozů s hybridním pohonem je přibližně 1,5 mil. kusů. Toyota má v plánu na počátku příští dekády prodávat celosvětově 1 milion vozů s hybridním pohonem ročně. Evropské prodeje by měly představovat přibližně 10 % tohoto objemu.

Klepněte pro větší obrázek
Toyota Prius

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků