Toyota Prius získala opět prestižní ocenění "Engine of the Year "

Japonská Toyota Prius brázdí světové silnice již delší dobu. Za tu dobu získala mnoho prestižních ocenění v různých kategoriích. Také v letošním roce se tento model dočkal ocenění a to v jedné z nejprestižnějších soutěží "International Engine of the Year Awards", která se koná pravidelně od roku 1999 a hlasuje v nich přes šedesát novinářů z téměř třiceti zemí.

Motor o objemu 1,5 litru, který používá Prius spolu s hybridním pohonem Hybrid Synergy Drive, se stal již třetí rok po sobě nejlepším motorem o objemu 1,4 až 1,8 litru a zároveň se stal vítězem v kategorii "Best Fuel Economy". Prius se tak stal vítězem v obou kategoriích a to pokaždé od roku 2004, kdy přišla nová generace tohoto modelu.

Hybridní systém v Priusu získal také ocenění za svou "reálnou hospodárnost" tedy prokazatelnou úspornost paliva.

Tip: Přečtěte si náš test hybridní Toyoty Prius.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků