Toyota Prius získala opět prestižní ocenění "Engine of the Year "

Japonská Toyota Prius brázdí světové silnice již delší dobu. Za tu dobu získala mnoho prestižních ocenění v různých kategoriích. Také v letošním roce se tento model dočkal ocenění a to v jedné z nejprestižnějších soutěží "International Engine of the Year Awards", která se koná pravidelně od roku 1999 a hlasuje v nich přes šedesát novinářů z téměř třiceti zemí.

Motor o objemu 1,5 litru, který používá Prius spolu s hybridním pohonem Hybrid Synergy Drive, se stal již třetí rok po sobě nejlepším motorem o objemu 1,4 až 1,8 litru a zároveň se stal vítězem v kategorii "Best Fuel Economy". Prius se tak stal vítězem v obou kategoriích a to pokaždé od roku 2004, kdy přišla nová generace tohoto modelu.

Hybridní systém v Priusu získal také ocenění za svou "reálnou hospodárnost" tedy prokazatelnou úspornost paliva.

Tip: Přečtěte si náš test hybridní Toyoty Prius.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků