Toyota Prius Wagon: poloMPV bude i jako kombi

Dokáže někdo dnes říci, jakou karosérii má vlastně Toyota Prius? Je to zřejmě mix liftbacku, hatchbacku, kombi, MPV a možná by se našlo ještě něco dalšího. To se ovšem s příchodem nové generace změní.

Tip: Test současné generace hybridní Toyoty Prius naleznete zde.

Toyota totiž potvrdila, že Prius se v roce 2009 dočká jednak nové generace a jednak hned tří karosářských verzí. Ty se budou lišit hlavně svou velikostí, ale také tvarováním karosérie. Současný model má být v podstatě zachován, ale bude doplněn o další dvě varianty, z nichž jedna by měla být klasickým kombi.

Toyota navíc nehodlá uvést všechny tři verze najednou, ale pěkně postupně. Po prvním modelu v roce 2009 přijde druhý a rok později a třetí, tedy kombi, v roce 2011.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků