Toyota Prius Wagon: poloMPV bude i jako kombi

Dokáže někdo dnes říci, jakou karosérii má vlastně Toyota Prius? Je to zřejmě mix liftbacku, hatchbacku, kombi, MPV a možná by se našlo ještě něco dalšího. To se ovšem s příchodem nové generace změní.

Tip: Test současné generace hybridní Toyoty Prius naleznete zde.

Toyota totiž potvrdila, že Prius se v roce 2009 dočká jednak nové generace a jednak hned tří karosářských verzí. Ty se budou lišit hlavně svou velikostí, ale také tvarováním karosérie. Současný model má být v podstatě zachován, ale bude doplněn o další dvě varianty, z nichž jedna by měla být klasickým kombi.

Toyota navíc nehodlá uvést všechny tři verze najednou, ale pěkně postupně. Po prvním modelu v roce 2009 přijde druhý a rok později a třetí, tedy kombi, v roce 2011.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 54 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků