Toyota Prius na českém trhu: první kusy na podzim

O Toyotě Prius se hovoří poměrně často. V USA a Kanadě se tento hybridní vůz kombinující motor zážehový a elektrický stal automobilem roku, na Autorevue.cz o něm naposledy padla zmínka v souvislosti s výsledky crash testů EuroNCAP (v nich Prius získal společně se sedmi kolegy pět hvězdiček za bezpečnost posádky). Ačkoliv již v roce 2000 prohlásilo české zastoupení Toyoty, že Prius v případě zájmu zákazníků do nabídky zahrne, v polovině roku 2004 v ceníku stále chybí. Tento stav se zřejmě brzy změní.

Podle Toyoty se totiž ekologický Prius představí českým zákazníkům "již" na podzim tohoto roku. Přesná cena zatím nebyla stanovena, nicméně v Německu začíná na 24 000 eur (to je asi 770 000 Kč), takže lze předpokládat, že podobnou sumu zaplatí i čeští zájemci. Jelikož se některé evropské státy snaží zvýhodňovat zákazníky, kteří si Prius vyberou, plánuje česká Toyota vydobýt podobné zvýhodnění i na české státní správě (snad se jí to podaří). Zvýhodnění si tento vůz jistě zaslouží, protože má o 96 procent nižší emise než povoluje norma Euro IV.

Zdroj: Autocar

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků