Toyota Prius na českém trhu: první kusy na podzim

O Toyotě Prius se hovoří poměrně často. V USA a Kanadě se tento hybridní vůz kombinující motor zážehový a elektrický stal automobilem roku, na Autorevue.cz o něm naposledy padla zmínka v souvislosti s výsledky crash testů EuroNCAP (v nich Prius získal společně se sedmi kolegy pět hvězdiček za bezpečnost posádky). Ačkoliv již v roce 2000 prohlásilo české zastoupení Toyoty, že Prius v případě zájmu zákazníků do nabídky zahrne, v polovině roku 2004 v ceníku stále chybí. Tento stav se zřejmě brzy změní.

Podle Toyoty se totiž ekologický Prius představí českým zákazníkům "již" na podzim tohoto roku. Přesná cena zatím nebyla stanovena, nicméně v Německu začíná na 24 000 eur (to je asi 770 000 Kč), takže lze předpokládat, že podobnou sumu zaplatí i čeští zájemci. Jelikož se některé evropské státy snaží zvýhodňovat zákazníky, kteří si Prius vyberou, plánuje česká Toyota vydobýt podobné zvýhodnění i na české státní správě (snad se jí to podaří). Zvýhodnění si tento vůz jistě zaslouží, protože má o 96 procent nižší emise než povoluje norma Euro IV.

Zdroj: Autocar

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků