Toyota Prius na českém trhu: první kusy na podzim

Toyota Prius na českém trhu: první kusy na podzim

O Toyotě Prius se hovoří poměrně často. V USA a Kanadě se tento hybridní vůz kombinující motor zážehový a elektrický stal automobilem roku, na Autorevue.cz o něm naposledy padla zmínka v souvislosti s výsledky crash testů EuroNCAP (v nich Prius získal společně se sedmi kolegy pět hvězdiček za bezpečnost posádky). Ačkoliv již v roce 2000 prohlásilo české zastoupení Toyoty, že Prius v případě zájmu zákazníků do nabídky zahrne, v polovině roku 2004 v ceníku stále chybí. Tento stav se zřejmě brzy změní.

Podle Toyoty se totiž ekologický Prius představí českým zákazníkům "již" na podzim tohoto roku. Přesná cena zatím nebyla stanovena, nicméně v Německu začíná na 24 000 eur (to je asi 770 000 Kč), takže lze předpokládat, že podobnou sumu zaplatí i čeští zájemci. Jelikož se některé evropské státy snaží zvýhodňovat zákazníky, kteří si Prius vyberou, plánuje česká Toyota vydobýt podobné zvýhodnění i na české státní správě (snad se jí to podaří). Zvýhodnění si tento vůz jistě zaslouží, protože má o 96 procent nižší emise než povoluje norma Euro IV.

Zdroj: Autocar

 

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků