Toyota Prius na českém trhu: první kusy na podzim

O Toyotě Prius se hovoří poměrně často. V USA a Kanadě se tento hybridní vůz kombinující motor zážehový a elektrický stal automobilem roku, na Autorevue.cz o něm naposledy padla zmínka v souvislosti s výsledky crash testů EuroNCAP (v nich Prius získal společně se sedmi kolegy pět hvězdiček za bezpečnost posádky). Ačkoliv již v roce 2000 prohlásilo české zastoupení Toyoty, že Prius v případě zájmu zákazníků do nabídky zahrne, v polovině roku 2004 v ceníku stále chybí. Tento stav se zřejmě brzy změní.

Podle Toyoty se totiž ekologický Prius představí českým zákazníkům "již" na podzim tohoto roku. Přesná cena zatím nebyla stanovena, nicméně v Německu začíná na 24 000 eur (to je asi 770 000 Kč), takže lze předpokládat, že podobnou sumu zaplatí i čeští zájemci. Jelikož se některé evropské státy snaží zvýhodňovat zákazníky, kteří si Prius vyberou, plánuje česká Toyota vydobýt podobné zvýhodnění i na české státní správě (snad se jí to podaří). Zvýhodnění si tento vůz jistě zaslouží, protože má o 96 procent nižší emise než povoluje norma Euro IV.

Zdroj: Autocar

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků