Toyota připravuje elektrické SUV pro Evropu. Velikostně čekejte RAV4 na baterky

Trh elektrických SUV se v Evropě postupně rozrůstá a rovněž Toyota chce kus koláče.

Při pohledu na nabídku Toyoty v Evropě je zřejmé, že japonská značka se zaměřuje především na hybridní ústrojí, která nabízí u velké části svého portfolia modelů. Zanedlouho se však automobilka na starém kontinentu pustí i do souboje elektrických SUV.

Na takový model nyní láká první upoutávka se stylizovanou siluetou a hrstkou informací. Novinka bude prvním modelem na nové modulární platformě e-TNGA, která je vyvíjena společně se Subaru. Produkční SUV by se pak mělo dle informací britského Autocaru velikostně rovnat dnešní Toyotě RAV4.

Plug-in hybridní Toyota RAV4 si v losím testu nevedla dobře. Nebyla však sama

Plug-in hybridní Toyota RAV4 si v losím testu nevedla dobře. Nebyla však sama

Prozatím nepojmenovaný model bude navržen s ohledem na vkus a přání zákazníků v Evropě. Samotná výroba ale nastane v japonském závodu Toyota ZEV Factory, kde se bude dbát na ekologickou produkci s minimální uhlíkovou stopou.

Dle informací britské publikace bude elektrické SUV na platformě e-TNGA prvním z šesti plánovaných elektromobilů Toyoty. Modulární základ popisuje značka jako snadno přizpůsobitelný pro nejrůznější typy vozů s možností upravovat šířku, délku, rozvor i výšku vozidla. V závislosti na modelu bude možné pohánět čistě přední nebo zadní kola, případně obě nápravy.

Tato hasičská Toyota má na starosti požáry elektromobilů. Vznikla u české firmy

Tato hasičská Toyota má na starosti požáry elektromobilů. Vznikla u české firmy

Kodži Tojošima, zástupce ředitele v ZEV Factory, uvedl, že k odhalení nového elektrického SUV střední třídy dojde v následujících měsících. Do té doby bychom se měli dočkat dalších upoutávek.

Toyota nakonec dodává, že v Evropě plánuje do roku 2025 uvést přes 60 nových či modernizovaných elektrifikovaných modelů. Do stejného data očekává, že 70 % prodejů jí budou zajišťovat právě hybridy.

Galerie doplněna o Toyotu RAV4 Plug-in Hybrid.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 74 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků