Toyota představila limitovanou sportovní Corollu. I tentokrát jde ale pouze o optiku

Zatímco čekáme na další informace o plnotučném ostrém hatchbacku, Toyota uvádí speciální edici Corolly, jejíž výrobu limituje na 1500 kusů.

Toyota představila další verzi nového hatchbacku Corolla, ale šampaňské ještě nebouchejte, protože o pořádnou ostrou verzi zatím pořád nejde. To, co tu nově máme, je další předehra v podobě vizuálního upgradu, který nese název Corolla Special Edition a dle tiskové zprávy je dostupný pouze v krátké verzi karoserie.

Toyota Corolla GR Sport dorazila do Česka. Pouze jako hybrid, sportovně se jen tváří

Toyota Corolla GR Sport dorazila do Česka. Pouze jako hybrid, sportovně se jen tváří

Ačkoli novinka není žádným plnotučným sportovním vozem, svými tělesnými proporcemi k rychlé jízdě vyloženě vybízí. Nový je bodykit v černé barvě zahrnující boční prahy, přední splitter a zadní křídlo. Černá jsou i 18palcová kola a některé detaily. Karoserie je pokryta červenou barvou Supersonic Red, která je také jedinou volbou.

I Škoda Octavia propadla v losím testu. Správnou cestu jí musela ukázat Corolla

I Škoda Octavia propadla v losím testu. Správnou cestu jí musela ukázat Corolla

Speciální Corolla je určena pro americký trh. U nás by byla taková verze zřejmě zbytečná, protože tento segment zajišťuje již výbava GR Sport. Toyota ve zprávě také zmiňuje, že Corolla SE je dostupná s dvoulitrovým motorem Dynamic Force o výkonu 168 koní. To můžeme Americe jen závidět, protože evropský ekvivalent je dostupný pouze jako hybrid. Na druhou stranu máme zase upravený i podvozek.

Skvělá zpráva z Japonska: Toyota GR Corolla se blíží! Zatopí Golfu GTI či i30 N

Skvělá zpráva z Japonska: Toyota GR Corolla se blíží! Zatopí Golfu GTI či i30 N

Toyota Corolla Special Edition vznikne pouze v 1500 kusech, což z ní dělá raritu. V galerii najdete pro porovnání vůz ve výbavě GR Sport, která je dostupná i pro karosářskou variantu Touring Sports.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků