Toyota postaví ve světě další čtyři nové továrny

Druhá největší světová automobilka Toyota postaví ve světě čtyři nové továrny. Již nyní však buduje šest výrobních závodů v Texasu, Thajsku, Rusku, Kanadě a dvě v Číně. Po dokončení všech těchto závodů by měla Toyota ročně produkovat přes 10 mil. osobních a nákladních vozů ročně a měla by tak plně uspokojit poptávku po svých modelech.

Přestože Toyota v loňském roce vyrobila 7,36 mil. vozů, nestačilo to na pokrytí poptávky ze strany zákazníků a zvýšení produkce v letošním roce na 8,1 mil. vozů tuto poptávku také zcela neuspokojí. Na navýšení letošní výroby bude mít hlavní podíl zprovoznění nové továrny v Texasu a navýšení kapacit v jiných. Do roku 2010 by však měly být hotové všechny nové závody a Toyota by měla dle všech předpokladů vystřídat na prvním místě koncern General Motors, který se svou produkcí okolo 9 mil. automobilů zaujímá první místo mezi světovými koncerny.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků