Toyota postaví ve světě další čtyři nové továrny

Druhá největší světová automobilka Toyota postaví ve světě čtyři nové továrny. Již nyní však buduje šest výrobních závodů v Texasu, Thajsku, Rusku, Kanadě a dvě v Číně. Po dokončení všech těchto závodů by měla Toyota ročně produkovat přes 10 mil. osobních a nákladních vozů ročně a měla by tak plně uspokojit poptávku po svých modelech.

Přestože Toyota v loňském roce vyrobila 7,36 mil. vozů, nestačilo to na pokrytí poptávky ze strany zákazníků a zvýšení produkce v letošním roce na 8,1 mil. vozů tuto poptávku také zcela neuspokojí. Na navýšení letošní výroby bude mít hlavní podíl zprovoznění nové továrny v Texasu a navýšení kapacit v jiných. Do roku 2010 by však měly být hotové všechny nové závody a Toyota by měla dle všech předpokladů vystřídat na prvním místě koncern General Motors, který se svou produkcí okolo 9 mil. automobilů zaujímá první místo mezi světovými koncerny.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků