Toyota postaví ve světě další čtyři nové továrny

Druhá největší světová automobilka Toyota postaví ve světě čtyři nové továrny. Již nyní však buduje šest výrobních závodů v Texasu, Thajsku, Rusku, Kanadě a dvě v Číně. Po dokončení všech těchto závodů by měla Toyota ročně produkovat přes 10 mil. osobních a nákladních vozů ročně a měla by tak plně uspokojit poptávku po svých modelech.

Přestože Toyota v loňském roce vyrobila 7,36 mil. vozů, nestačilo to na pokrytí poptávky ze strany zákazníků a zvýšení produkce v letošním roce na 8,1 mil. vozů tuto poptávku také zcela neuspokojí. Na navýšení letošní výroby bude mít hlavní podíl zprovoznění nové továrny v Texasu a navýšení kapacit v jiných. Do roku 2010 by však měly být hotové všechny nové závody a Toyota by měla dle všech předpokladů vystřídat na prvním místě koncern General Motors, který se svou produkcí okolo 9 mil. automobilů zaujímá první místo mezi světovými koncerny.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků