Toyota postaví ve světě další čtyři nové továrny

Druhá největší světová automobilka Toyota postaví ve světě čtyři nové továrny. Již nyní však buduje šest výrobních závodů v Texasu, Thajsku, Rusku, Kanadě a dvě v Číně. Po dokončení všech těchto závodů by měla Toyota ročně produkovat přes 10 mil. osobních a nákladních vozů ročně a měla by tak plně uspokojit poptávku po svých modelech.

Přestože Toyota v loňském roce vyrobila 7,36 mil. vozů, nestačilo to na pokrytí poptávky ze strany zákazníků a zvýšení produkce v letošním roce na 8,1 mil. vozů tuto poptávku také zcela neuspokojí. Na navýšení letošní výroby bude mít hlavní podíl zprovoznění nové továrny v Texasu a navýšení kapacit v jiných. Do roku 2010 by však měly být hotové všechny nové závody a Toyota by měla dle všech předpokladů vystřídat na prvním místě koncern General Motors, který se svou produkcí okolo 9 mil. automobilů zaujímá první místo mezi světovými koncerny.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků