Toyota poskytne 220 oficiálních vozů na 11. MS v atletice

TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) dnes oznámila, že poskytne celkem 220 vozů, včetně 134 osobních vozů Prius s hybridním pohonem, jako oficiální dopravní prostředek v rámci 11. mistrovství světa v atletice Osaka 2007 pořádané IAAF (Mezinárodní asociace atletických federací), které se bude konat od 25. srpna do 2. září 2007 v japonské Osace.

Toyota vystupuje jako oficiální partner mistrovství Osaka 2007, přičemž stejnou roli sehrála i v roce 2003 na mistrovství v Paříži a v roce 2005 v Helsinkách. Toyota v rámci šampionátu Osaka 2007 bude pomáhat při podpoře tzv. Zeleného projektu* IAAF tím, že poskytne vozy s nižším dopadem na životní prostředí. Kromě vozů Prius se mezi poskytnutými automobily objeví FCHV-BUS (autobus s hybridním pohonem využívající palivové články), velkoprostorový vůz Alphard Hybrid a malý nákladní automobil Dyna s hybridním pohonem. Toyota má též v plánu dodat speciálně vybavené automobily jako např. Welcab určené pro soutěžící na vozíku. Tyto automobily najdou nejrůznější způsoby využití, např. jako vedoucí vůz a vůz pro média v rámci mužského i ženského maratónu, nebo při přepravě atletů a oficiálních zástupců.

Na letošním mistrovství bude Toyota podporovat i děti, které vnímá jako nositele odpovědnosti příští generace. Věnuje proto 900 lidem volné vstupenky (100 lidem denně – 50 dvojic dětí ze základních škol a nižších ročníků středních škol, plus dospělý doprovod), a umožní jim tak na vlastní oči sledovat výkony těch nejlepších atletů světa. Žádosti o vstupenky se budou přijímat mezi 20. červencem a 6. srpnem.

Žádosti lze zasílat on-line nebo pomocí pohlednice. Bude-li počet žádostí přesahovat nabídku volných vstupenek, příjemci budou vybráni formou losování.

*Projekt zahájený IAAF při příležitosti 11. světového mistrovství v atletice IAAF s cílem přispět k ochraněživotního prostředí. Projekt se zaměřuje na implementaci opatření napomáhajících ke snižování dopadů na životní prostředí a získávání darů určených na zalesňovací projekty. IAAF plánuje oznámit další podrobnosti v brzké době.

Profil mistrovství Osaka 2007

Akce

11. mistrovství světa v atletice 2007 pořádané IAAF v Osace (Osaka 2007)

Termín

25. srpna až 2. září (devět dnů)

Místo konání

Stadion Nagai, Osaka, Japonsko

Sponzor

IAAF (International Association of Athletics Federations - Mezinárodní asociace atletických federací)

Rozsah akce

Zemí/regionů: 212

Atletů/funkcionářů: 3 200 (očekáváno)

Počet soutěží: 24 muži, 23 ženy

Webové stránky akce

http://www.osaka2007.jp/index_e.html

Ostatní

První Mistrovství světa v atletice se konalo ve finských Helsinkách roku 1983. Akce se pořádá každé dva roky. V Japonsku se mistrovství koná již podruhé; poprvé se zde pořádalo roku 1991 v Tokiu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků