Toyota poskytne 220 oficiálních vozů na 11. MS v atletice

TOYOTA MOTOR CORPORATION (TMC) dnes oznámila, že poskytne celkem 220 vozů, včetně 134 osobních vozů Prius s hybridním pohonem, jako oficiální dopravní prostředek v rámci 11. mistrovství světa v atletice Osaka 2007 pořádané IAAF (Mezinárodní asociace atletických federací), které se bude konat od 25. srpna do 2. září 2007 v japonské Osace.

Toyota vystupuje jako oficiální partner mistrovství Osaka 2007, přičemž stejnou roli sehrála i v roce 2003 na mistrovství v Paříži a v roce 2005 v Helsinkách. Toyota v rámci šampionátu Osaka 2007 bude pomáhat při podpoře tzv. Zeleného projektu* IAAF tím, že poskytne vozy s nižším dopadem na životní prostředí. Kromě vozů Prius se mezi poskytnutými automobily objeví FCHV-BUS (autobus s hybridním pohonem využívající palivové články), velkoprostorový vůz Alphard Hybrid a malý nákladní automobil Dyna s hybridním pohonem. Toyota má též v plánu dodat speciálně vybavené automobily jako např. Welcab určené pro soutěžící na vozíku. Tyto automobily najdou nejrůznější způsoby využití, např. jako vedoucí vůz a vůz pro média v rámci mužského i ženského maratónu, nebo při přepravě atletů a oficiálních zástupců.

Na letošním mistrovství bude Toyota podporovat i děti, které vnímá jako nositele odpovědnosti příští generace. Věnuje proto 900 lidem volné vstupenky (100 lidem denně – 50 dvojic dětí ze základních škol a nižších ročníků středních škol, plus dospělý doprovod), a umožní jim tak na vlastní oči sledovat výkony těch nejlepších atletů světa. Žádosti o vstupenky se budou přijímat mezi 20. červencem a 6. srpnem.

Žádosti lze zasílat on-line nebo pomocí pohlednice. Bude-li počet žádostí přesahovat nabídku volných vstupenek, příjemci budou vybráni formou losování.

*Projekt zahájený IAAF při příležitosti 11. světového mistrovství v atletice IAAF s cílem přispět k ochraněživotního prostředí. Projekt se zaměřuje na implementaci opatření napomáhajících ke snižování dopadů na životní prostředí a získávání darů určených na zalesňovací projekty. IAAF plánuje oznámit další podrobnosti v brzké době.

Profil mistrovství Osaka 2007

Akce

11. mistrovství světa v atletice 2007 pořádané IAAF v Osace (Osaka 2007)

Termín

25. srpna až 2. září (devět dnů)

Místo konání

Stadion Nagai, Osaka, Japonsko

Sponzor

IAAF (International Association of Athletics Federations - Mezinárodní asociace atletických federací)

Rozsah akce

Zemí/regionů: 212

Atletů/funkcionářů: 3 200 (očekáváno)

Počet soutěží: 24 muži, 23 ženy

Webové stránky akce

http://www.osaka2007.jp/index_e.html

Ostatní

První Mistrovství světa v atletice se konalo ve finských Helsinkách roku 1983. Akce se pořádá každé dva roky. V Japonsku se mistrovství koná již podruhé; poprvé se zde pořádalo roku 1991 v Tokiu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 35 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 65 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků