Toyota Passo, Daihatsu Boon: jednovaječná dvojčata

Automobilky Toyota a Daihatsu (Toyota ovládá Daihatsu svými 51 procenty) představily novinku určenou japonským zákazníkům. Zatímco u Toyoty jí budou říkat Passo, Daihatsu vymyslelo jméno Boon. Kromě rozdílných jmen se ovšem jedná o zcela totožný model postavený na nové platformě s rozvorem 2440 mm a délkou 3595 mm. Jako pohonná jednotka poslouží motory s objemy 1.0 a 1.3 litru a výkony 52 kW/71 k a 66 kW/90 k. V souvislosti s tímto modelem se objevily spekulace, zda se nejedná o japonskou variantu auta, kterou bude Tyota společně s koncernem PSA vyrábět v našem Kolíně. Lidé z Toyoty to zásadně odmítají, jsou to údajně dva odlišné vozy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků