Toyota Passo, Daihatsu Boon: jednovaječná dvojčata

Automobilky Toyota a Daihatsu (Toyota ovládá Daihatsu svými 51 procenty) představily novinku určenou japonským zákazníkům. Zatímco u Toyoty jí budou říkat Passo, Daihatsu vymyslelo jméno Boon. Kromě rozdílných jmen se ovšem jedná o zcela totožný model postavený na nové platformě s rozvorem 2440 mm a délkou 3595 mm. Jako pohonná jednotka poslouží motory s objemy 1.0 a 1.3 litru a výkony 52 kW/71 k a 66 kW/90 k. V souvislosti s tímto modelem se objevily spekulace, zda se nejedná o japonskou variantu auta, kterou bude Tyota společně s koncernem PSA vyrábět v našem Kolíně. Lidé z Toyoty to zásadně odmítají, jsou to údajně dva odlišné vozy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků