Toyota opět svolává vozy kvůli koberečkům

Není to tak dávno, co musely vybrané vozy automobilky Toyota do servisů kvůli špatnému uchycení koberečků. Možná se vám tato závada může zdát jako malicherná, ale zdání klame.

Právě špatné uchycení koberečků, kdy může dojít k jeho posunutí pod pedály, je obecně bráno jako velmi závažná vada. Při uvolnění totiž může kobereček způsobit zhoršení funkce brždění, jelikož mohou podepřít brzdový pedál.

Ostatně bylo prokázáno, že se vlivem uvolnění koberečků a zablokování pedálu stalo šest dopravních nehod.

Právě z tohoto důvodu musí do servisů téměř 60 000 vozů ze Severní Ameriky. Model Lexus ES 350 a Toyota Camry tak dostanou nové uchycení.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků