Toyota opět svolává vozy kvůli koberečkům

Není to tak dávno, co musely vybrané vozy automobilky Toyota do servisů kvůli špatnému uchycení koberečků. Možná se vám tato závada může zdát jako malicherná, ale zdání klame.

Právě špatné uchycení koberečků, kdy může dojít k jeho posunutí pod pedály, je obecně bráno jako velmi závažná vada. Při uvolnění totiž může kobereček způsobit zhoršení funkce brždění, jelikož mohou podepřít brzdový pedál.

Ostatně bylo prokázáno, že se vlivem uvolnění koberečků a zablokování pedálu stalo šest dopravních nehod.

Právě z tohoto důvodu musí do servisů téměř 60 000 vozů ze Severní Ameriky. Model Lexus ES 350 a Toyota Camry tak dostanou nové uchycení.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků