Toyota opět svolává vozy kvůli koberečkům

Není to tak dávno, co musely vybrané vozy automobilky Toyota do servisů kvůli špatnému uchycení koberečků. Možná se vám tato závada může zdát jako malicherná, ale zdání klame.

Právě špatné uchycení koberečků, kdy může dojít k jeho posunutí pod pedály, je obecně bráno jako velmi závažná vada. Při uvolnění totiž může kobereček způsobit zhoršení funkce brždění, jelikož mohou podepřít brzdový pedál.

Ostatně bylo prokázáno, že se vlivem uvolnění koberečků a zablokování pedálu stalo šest dopravních nehod.

Právě z tohoto důvodu musí do servisů téměř 60 000 vozů ze Severní Ameriky. Model Lexus ES 350 a Toyota Camry tak dostanou nové uchycení.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků