Toyota opět svolává vozy do servisů

Ani automobilce Toyota se nevyhýbají technické problémy, které vedou ke svolávacím akcím. Ty jsou navíc u japonského etalonu kvality v poslední době stále častější a týkají se velkého počtu vozů.

Nyní musí do servisů přes 530 000 vozů modelu Sequoia a Tundra a to pro opravu součásti řízení. Případná závada může způsobit vyřazení řízení z činnosti a tedy i velké problémy.

Akce se týká vozů, které byly vyrobeny mezi lety 2004 a 2007. I když se jedná o vozy, které byly vyrobeny a prodány pouze ve Spojených státech, nelze tuto akci přehlédnout.

Toyota patřila dlouhá léta k automobilkám, kterým se podobné problémy vyhýbaly. V poslední době se ovšem ukazuje, že i Toyota má s kvalitou výroby problémy a někteří poukazují také na to, že část technických problémů jednoduše ignorovala a zákazníky o nich neinformovala. Teď pro změrnu víme zřejmě úplně o všem...

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků