Toyota opět svolává vozy do servisů

Ani automobilce Toyota se nevyhýbají technické problémy, které vedou ke svolávacím akcím. Ty jsou navíc u japonského etalonu kvality v poslední době stále častější a týkají se velkého počtu vozů.

Nyní musí do servisů přes 530 000 vozů modelu Sequoia a Tundra a to pro opravu součásti řízení. Případná závada může způsobit vyřazení řízení z činnosti a tedy i velké problémy.

Akce se týká vozů, které byly vyrobeny mezi lety 2004 a 2007. I když se jedná o vozy, které byly vyrobeny a prodány pouze ve Spojených státech, nelze tuto akci přehlédnout.

Toyota patřila dlouhá léta k automobilkám, kterým se podobné problémy vyhýbaly. V poslední době se ovšem ukazuje, že i Toyota má s kvalitou výroby problémy a někteří poukazují také na to, že část technických problémů jednoduše ignorovala a zákazníky o nich neinformovala. Teď pro změrnu víme zřejmě úplně o všem...

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků