Toyota opět stahuje stovky tisíc vozů do servisů

Etalon kvality, japonská automobilka Toyota, opět stahuje velký počet svých vozů do servisů. Tentokrát je důvodem vedení palivového potrubí, které se může uvolnit a následkem tohoto může dojít k úniku paliva.

Akce se týká hlavně domácího japonského trhu, kde zamíří do servisů hlavně vrcholné modely jako je Cron a Mark X, ovšem i vozy značky Lexus. V Japonsku se akce týká zhruba dvou set tisíc vozů, ale dalších zhruba padesát tisíc vozů zamíří do servisů na americkém a evropském trhu.

I když se může zdát, že závada je vážná, dle automobilky se jedná čistě o preventivní opatření, pro které se rozhodla i přesto, že s tímto potenciálním problémem nebyla hlášena žádná závada, případně porucha.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků