Toyota opět stahuje stovky tisíc vozů do servisů

Etalon kvality, japonská automobilka Toyota, opět stahuje velký počet svých vozů do servisů. Tentokrát je důvodem vedení palivového potrubí, které se může uvolnit a následkem tohoto může dojít k úniku paliva.

Akce se týká hlavně domácího japonského trhu, kde zamíří do servisů hlavně vrcholné modely jako je Cron a Mark X, ovšem i vozy značky Lexus. V Japonsku se akce týká zhruba dvou set tisíc vozů, ale dalších zhruba padesát tisíc vozů zamíří do servisů na americkém a evropském trhu.

I když se může zdát, že závada je vážná, dle automobilky se jedná čistě o preventivní opatření, pro které se rozhodla i přesto, že s tímto potenciálním problémem nebyla hlášena žádná závada, případně porucha.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků